Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Budka strażnicza pojawiła się na stacji PeSTki przy Dworcu Zachodnim - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Budka strażnicza pojawiła się na stacji PeSTki przy Dworcu Zachodnim
26-12-2013 23:42   Janusz Ludwiczak
Na stacji Poznańskiego Szybkiego Tramwaju Dworzec Zachodni pojawiła się budka strażnicza. Nie oznacza to, że pasażerowie PeSTki idąc na tramwaj będą musieli okazywać paszport czy dowód osobisty. Budka jest elementem promocji Mobilnego Muzeum Powstania Wielkopolskiego, które od piątku zacznie funkcjonować w centrum handlowym Poznań City Center.

Pasażerowie komunikacji miejskiej od kilku dni mogą zobaczyć charakterystyczne budki strażnicze w biało-czerwonych barwach, które znajdują się m.in. na przystanku PeSTki przy Dworcu Zachodnim. Jest to element promujący Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego, którego otwarcie zaplanowano w piątek, 27 grudnia o godz. 17:00 w Poznań City Center (poziom +1) - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego połączy innowacyjną technologię oraz multimedia z archiwalnymi materiałami. Stare zdjęcia, charakterystyczne elementy scenograficzne, rekwizyty z Powstania Wielkopolskiego, materiały filmowe i dźwiękowe zaprezentowane zostaną w nowoczesny, interaktywny i niezwykle sugestywny sposób. Celem tej interaktywnej instalacji będzie atrakcyjne pokazanie najważniejszych zjawisk i wątków dotyczących Powstania Wielkopolskiego oraz skłonienie odbiorców do dalszego poszukiwania informacji na ten temat. Ważnym elementem projektu będzie prezentacja pamiątek rodzinnych, które do tej pory pozostawały jedynie w prywatnych rękach. Nowoczesna technologia pozwoliła zeskanować obiekty, a następnie zaprezentować je w formie cyfrowej, tak aby oryginały z powrotem mogły wrócić do ich właścicieli.

Wystawa prezentuje historie ludzi, osób, które brały udział w Powstaniu Wielkopolskim. Są to różne grupy społeczne - potomkowie, wnukowie, spadkobiercy. Poprzez historię tych osób chcemy pokazać Powstanie Wielkopolskiego, nie zapominając również o genezie, dowódcach i żołnierzach. Chcemy zarazić młodych ludzi Powstaniem Wielkopolskim. Później tą instalacje chcemy zlokalizować w kontenerach, tak by wystawa mogła jeździć nie tylko po Wielkopolsce, ale różnych miastach Polski - powiedziała Agnieszka Wiśniewska, fundacja Wielkopolska Brand.

Otwarcie Mobilnego Muzeum Powstania Wielkopolskiego w piątek o godz. 17:00. Wystawę będzie można zwiedzać codziennie do końca stycznia 2014 r. w godz. 10:00-19:00 na poziomie 1 centrum handlowego Poznań City Center (od strony Mostu Dworcowego i dworca Poznań Główny). Dla szkół, które wcześniej zgłoszą swój udział przewidziano oprowadzanie z przewodnikiem.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: