Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Budka strażnicza pojawiła się na stacji PeSTki przy Dworcu Zachodnim - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Budka strażnicza pojawiła się na stacji PeSTki przy Dworcu Zachodnim
26-12-2013 23:42   Janusz Ludwiczak
Na stacji Poznańskiego Szybkiego Tramwaju Dworzec Zachodni pojawiła się budka strażnicza. Nie oznacza to, że pasażerowie PeSTki idąc na tramwaj będą musieli okazywać paszport czy dowód osobisty. Budka jest elementem promocji Mobilnego Muzeum Powstania Wielkopolskiego, które od piątku zacznie funkcjonować w centrum handlowym Poznań City Center.

Pasażerowie komunikacji miejskiej od kilku dni mogą zobaczyć charakterystyczne budki strażnicze w biało-czerwonych barwach, które znajdują się m.in. na przystanku PeSTki przy Dworcu Zachodnim. Jest to element promujący Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego, którego otwarcie zaplanowano w piątek, 27 grudnia o godz. 17:00 w Poznań City Center (poziom +1) - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego połączy innowacyjną technologię oraz multimedia z archiwalnymi materiałami. Stare zdjęcia, charakterystyczne elementy scenograficzne, rekwizyty z Powstania Wielkopolskiego, materiały filmowe i dźwiękowe zaprezentowane zostaną w nowoczesny, interaktywny i niezwykle sugestywny sposób. Celem tej interaktywnej instalacji będzie atrakcyjne pokazanie najważniejszych zjawisk i wątków dotyczących Powstania Wielkopolskiego oraz skłonienie odbiorców do dalszego poszukiwania informacji na ten temat. Ważnym elementem projektu będzie prezentacja pamiątek rodzinnych, które do tej pory pozostawały jedynie w prywatnych rękach. Nowoczesna technologia pozwoliła zeskanować obiekty, a następnie zaprezentować je w formie cyfrowej, tak aby oryginały z powrotem mogły wrócić do ich właścicieli.

Wystawa prezentuje historie ludzi, osób, które brały udział w Powstaniu Wielkopolskim. Są to różne grupy społeczne - potomkowie, wnukowie, spadkobiercy. Poprzez historię tych osób chcemy pokazać Powstanie Wielkopolskiego, nie zapominając również o genezie, dowódcach i żołnierzach. Chcemy zarazić młodych ludzi Powstaniem Wielkopolskim. Później tą instalacje chcemy zlokalizować w kontenerach, tak by wystawa mogła jeździć nie tylko po Wielkopolsce, ale różnych miastach Polski - powiedziała Agnieszka Wiśniewska, fundacja Wielkopolska Brand.

Otwarcie Mobilnego Muzeum Powstania Wielkopolskiego w piątek o godz. 17:00. Wystawę będzie można zwiedzać codziennie do końca stycznia 2014 r. w godz. 10:00-19:00 na poziomie 1 centrum handlowego Poznań City Center (od strony Mostu Dworcowego i dworca Poznań Główny). Dla szkół, które wcześniej zgłoszą swój udział przewidziano oprowadzanie z przewodnikiem.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: