Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Złożą wieńce pod tablicami Powstańców Wielkopolskich, a na Dworzec Letni przyjedzie Paderewski - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Złożą wieńce pod tablicami Powstańców Wielkopolskich, a na Dworzec Letni przyjedzie Paderewski
25-12-2013 15:06   Janusz Ludwiczak
W przededniu 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w kościele Matki Boskiej Bolesnej odprawiona zostanie msza św. w intencji Powstańców, a po niej nastąpi złożenie wieńców pod tablicami znajdującymi się w Grocie przy kościele. Natomiast po południu na Dworcu Letnim odbędzie się inscenizacja przyjazdu do Poznania Ignacego Paderewskiego.

W drugi dzień świąt, o godz. 9:30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej odprawiona zostanie msza św. w 95. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Po niej nastąpi złożenie kwiatów pod tablicami upamiętniającymi dowódców i żołnierzy Powstania.

Natomiast o godz. 16:00 na Dworzec Letni, czyli peron 4b poznańskiego dworca kolejowego wjedzie parowóz z zabytkowymi wagonami, na których pokładzie będzie Ignacy Jan Paderewski. Uroczystość uświetni koncert kolęd oraz pieśni patriotycznych w wykonaniu Poznańskiego Chóru Nauczycieli, Zespołu Pieśni i Tańca Wiwaty z Pobiedzisk oraz Zespołu Instrumentów Dętych Poznań Brass.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: