Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Złożą wieńce pod tablicami Powstańców Wielkopolskich, a na Dworzec Letni przyjedzie Paderewski - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Złożą wieńce pod tablicami Powstańców Wielkopolskich, a na Dworzec Letni przyjedzie Paderewski
25-12-2013 15:06   Janusz Ludwiczak
W przededniu 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w kościele Matki Boskiej Bolesnej odprawiona zostanie msza św. w intencji Powstańców, a po niej nastąpi złożenie wieńców pod tablicami znajdującymi się w Grocie przy kościele. Natomiast po południu na Dworcu Letnim odbędzie się inscenizacja przyjazdu do Poznania Ignacego Paderewskiego.

W drugi dzień świąt, o godz. 9:30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej odprawiona zostanie msza św. w 95. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Po niej nastąpi złożenie kwiatów pod tablicami upamiętniającymi dowódców i żołnierzy Powstania.

Natomiast o godz. 16:00 na Dworzec Letni, czyli peron 4b poznańskiego dworca kolejowego wjedzie parowóz z zabytkowymi wagonami, na których pokładzie będzie Ignacy Jan Paderewski. Uroczystość uświetni koncert kolęd oraz pieśni patriotycznych w wykonaniu Poznańskiego Chóru Nauczycieli, Zespołu Pieśni i Tańca Wiwaty z Pobiedzisk oraz Zespołu Instrumentów Dętych Poznań Brass.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: