Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Blisko 2 tysiące osób zasiadło na Targach do wspólnej wigilii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Blisko 2 tysiące osób zasiadło na Targach do wspólnej wigilii
24-12-2013 16:10   Janusz Ludwiczak
Już po raz czwarty na Targach odbyła się dla osób potrzebujących, samotnych i bezdomnych. Opłatkiem podzieliło się wspólnie blisko 2 tysiące osób. Jednym z gości przygotowanej przez Caritas wigilii był prezydent Ryszard Grobelny. Dla gości przygotowanych zostanie 800 litrów barszczu, 500 kilogramów ziemniaków, 300 kg karpia i 700 kg kapusty z grzybami.

To już tradycja. We wtorek, na Targach, a pawilonie 3a odbyła się wigilia dla osób potrzebujących, samotnych i bezdomnych. Spotkanie rozpoczęło się od śpiewu kolęd i wysłuchaniu słów Ewangelii Św. Łukasza. Na wigilii pojawili się również Arcybiskup Stanisław Gądecki, Prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Na każdego czekał ciepły posiłek, paczka żywnościowa i drobne prezenty.

Współpracownicy Caritas, siostry zakonne, uczniowie kilku poznańskich szkół, a także wolontariusze - w sumie blisko 900 osób przygotowali na wtorek ponad 800 litrów barszczu, 500 kilogramów ziemniaków, 300 kg karpia i 700 kg kapusty z grzybami. Spotkanie wigilijne dla osób potrzebujących organizowane są przez Caritas i pomysłodawców z XI LO od jedenastu lat, na Targach od 2010 r.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

01

paź

19:00
Rynek Łazarski
Cyrkowo-ogniowe show na pożegnania Łazarskiego Lata (Abstract show)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: