Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jedyny w Polsce zespół poprzecznych fletów renesansowych wystąpił u protestantów {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jedyny w Polsce zespół poprzecznych fletów renesansowych wystąpił u protestantów {GALERIA ZDJĘĆ}
22-12-2013 01:29   Janusz Ludwiczak
Koncert zespołu Epithalamion - jedynego w Polsce zespołu poprzecznych fletów renesansowych odbył się w sobotę w kościele Ewangelicko-Augsburskim pw. Łaski Bożej.

Zespół "Epithalamion" założony w 2010 roku jest pierwszym w Polsce konsortem renesansowych fletów poprzecznych. Oficjalnym debiutem zespołu był występ na XX Festiwalu "Maj z Muzyką Dawną" we Wrocławiu w 2011 roku. W skład konsortu wchodzą fleciści będący w większości absolwentami zagranicznych uczelni muzycznych. W zależności od wykonywanego repertuaru w składzie zespołu pojawiają się także inne instrumenty (m.in. fletyproste, pozytyw, śpiew). O ile zespoły viol, czy fletów prostych spotyka się obecnie dość często, o tyle "consorty" renesansowych fletów poprzecznych należą wciąż do rzadkości.

W programie koncertu znalazły się utwory kompozytorów XVI wieku: Pierre Attaignant, William Cornish, Claudin de Sermisy, Benedictus Appenzeller, Thomas Crecquillon Josquin Desprez i wielu innych.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: