Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Próby obciążeniowe na Roosevelta. W styczniu bimby wróca na Kaponierę - "5" i "8" pojadą na Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Próby obciążeniowe na Roosevelta. W styczniu bimby wróca na Kaponierę - "5" i "8" pojadą na Łazarz
20-12-2013 01:04   Janusz Ludwiczak
W czwartek przeprowadzono próby obciążeniowe na przebudowywanej ulicy Roosevelta. Od stycznia na Rondo Kaponiera mają powrócić tramwaje. Na Łazarz znów będą dojeżdżać "piątka" i "ósemka".

Po godzinie 12 miały odbyły się próbne obciążenia konstrukcji K – 4, która usytuowana jest w ciągu wschodniej jezdni ulicy Roosevelta. Wytrzymałość obiektu sprawdzało sześć ciężarówek. Każda ważyła po 33 tony. Nadzór nad badaniami sprawowali naukowcy z Politechniki Poznańskiej pod kierownictwem profesora Arkadiusza Madaja. Próby wypadły pomyślnie - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

W styczniu na Rondo Kaponiera mają powrócić tramwaje, jednak tylko w relacji północ-południe, tzn. ulicą Roosevelta od Mostu Teatralnego w kierunku Targów, a to dlatego, że prowadzona będzie przebudowa Mostu Uniwersyteckiego.

Wszystko wskazuje na to, że na Łazarz powróci "piątka" i "ósemka". Przez Rondo Kaponiera mają kursować także tramwaje linii nr 10, 11, 15 i 18. Dołem, tzn. nową trasą PeSTki do Dworca Zachodniego będą jeździć "dwunastka", "czternastka" oraz "dziewiętnastka". "Jedenastka" pojedzie z Piątkowskiej przez Sołacz, Roosevelta i Głogowską na Starołękę, zaś "osiemnastka" z Ogrodów przez Jeżyce, Roosevelta, Most Dworcowy, Rondo Rataje, trasę Kórnicką i tunelem na Franowo.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: