Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego stanie w centrum handlowym Poznań City Center - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego stanie w centrum handlowym Poznań City Center
20-12-2013 00:26   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego - wystawa czasowa zlokalizowana w nowoczesnej instalacji kontenerowej stanie 27 grudnia w centrum handlowym Poznań City Center.

Muzeum połączy innowacyjną technologię oraz multimedia z archiwalnymi materiałami. Stare zdjęcia, charakterystyczne elementy scenograficzne, rekwizyty z Powstania Wielkopolskiego, materiały filmowe i dźwiękowe zaprezentowane zostaną w nowoczesny, interaktywny i niezwykle sugestywny sposób. Celem tej interaktywnej instalacji będzie atrakcyjne pokazanie najważniejszych zjawisk i wątków dotyczących Powstania Wielkopolskiego oraz skłonienie odbiorców do dalszego poszukiwania informacji na ten temat.

Ważnym elementem projektu będzie prezentacja pamiątek rodzinnych, które do tej pory pozostawały jedynie w prywatnych rękach. Nowoczesna technologia pozwoli zeskanować takie obiekty, a następnie zaprezentować je w formie cyfrowej, tak aby oryginały z powrotem mogły wrócić do ich właścicieli. Osoby, które posiadają pamiątki z tego okresu i chciałby je zaprezentować w Muzeum, proszone są o kontakt mailowy pod adresem: pamiatki@wielkopolskabrand.com lub telefoniczny pod numerem tel. 791 062 515.

Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego adresowane jest do szerokiego grona odbiorców: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów - specyfika wydarzenia, łączenie tradycyjnych form wystawienniczych z innowacyjnymi rozwiązaniami, to atrakcyjny sposób pokazania historii i nawiązania dialogu między pokoleniami.

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Agnieszka Wiśniewska, prezes Fundacji Wielkopolska Brand, która jest głównym organizatorem wydarzenia. Konsultantem merytorycznym wystawy jest profesor Zbigniew Pilarczyk.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: