Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego stanie w centrum handlowym Poznań City Center - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego stanie w centrum handlowym Poznań City Center
20-12-2013 00:26   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego - wystawa czasowa zlokalizowana w nowoczesnej instalacji kontenerowej stanie 27 grudnia w centrum handlowym Poznań City Center.

Muzeum połączy innowacyjną technologię oraz multimedia z archiwalnymi materiałami. Stare zdjęcia, charakterystyczne elementy scenograficzne, rekwizyty z Powstania Wielkopolskiego, materiały filmowe i dźwiękowe zaprezentowane zostaną w nowoczesny, interaktywny i niezwykle sugestywny sposób. Celem tej interaktywnej instalacji będzie atrakcyjne pokazanie najważniejszych zjawisk i wątków dotyczących Powstania Wielkopolskiego oraz skłonienie odbiorców do dalszego poszukiwania informacji na ten temat.

Ważnym elementem projektu będzie prezentacja pamiątek rodzinnych, które do tej pory pozostawały jedynie w prywatnych rękach. Nowoczesna technologia pozwoli zeskanować takie obiekty, a następnie zaprezentować je w formie cyfrowej, tak aby oryginały z powrotem mogły wrócić do ich właścicieli. Osoby, które posiadają pamiątki z tego okresu i chciałby je zaprezentować w Muzeum, proszone są o kontakt mailowy pod adresem: pamiatki@wielkopolskabrand.com lub telefoniczny pod numerem tel. 791 062 515.

Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego adresowane jest do szerokiego grona odbiorców: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów - specyfika wydarzenia, łączenie tradycyjnych form wystawienniczych z innowacyjnymi rozwiązaniami, to atrakcyjny sposób pokazania historii i nawiązania dialogu między pokoleniami.

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Agnieszka Wiśniewska, prezes Fundacji Wielkopolska Brand, która jest głównym organizatorem wydarzenia. Konsultantem merytorycznym wystawy jest profesor Zbigniew Pilarczyk.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
29

sty

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Parents and Firends”

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: