Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Koncert adwentowy u protestantów. Wystąpi jedyny w Polsce zespół poprzecznych fletów renesansowych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Koncert adwentowy u protestantów. Wystąpi jedyny w Polsce zespół poprzecznych fletów renesansowych
18-12-2013 08:39   Redakcja
Koncert zespołu Epithalamion - jedynego w Polsce zespołu poprzecznych fletów renesansowych odbędzie się w sobotę w kościele Ewangelicko-Augsburskim pw. Łaski Bozej przy ul. Obozowej 5 (przy Parku Manitiusa).

Zespół "Epithalamion" założony w 2010 roku jest pierwszym w Polsce konsortem renesansowych fletów poprzecznych. Oficjalnym debiutem zespołu był występ na XX Festiwalu "Maj z Muzyką Dawną" we Wrocławiu w 2011 roku. W skład konsortu wchodzą fleciści będący w większości absolwentami zagranicznych uczelni muzycznych. W zależności od wykonywanego repertuaru w składzie zespołu pojawiają się także inne instrumenty (m.in. fletyproste, pozytyw, śpiew). O ile zespoły viol, czy fletów prostych spotyka się obecnie dość często, o tyle "consorty" renesansowych fletów poprzecznych należą wciąż do rzadkości.

W programie koncertu znajdą się utwory następujących kompozytorów XVI wieku: Pierre Attaignant, William Cornish, Claudin de Sermisy, Benedictus Appenzeller, Thomas Crecquillon Josquin Desprez i wielu innych.

Koncert adwentowy w wykonaniu zespołu poprzecznych fletów renesansowych "Epithalamion" rozpocznie się w sobotę, 21 grudnia o godz. 17:00. Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej, ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego). Wstęp wolny.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: