Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wojna, geje, politycy i ludzie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wojna, geje, politycy i ludzie
16-10-2008 16:09   Janusz Ludwiczak
Przez 17 dni w holu wschodnim MTP było można oglądać wystawę "Grand Press Photo 2008",na której 56 fotoreporterów z całej Polski prezentowało prawie 150 zdjęć.

Od 27 września do 13 października w holu wschodnim Międzynarodowych Targów Poznańskich było można oglądać wystawę zdjęć "Grand Press Photo 2008". Po Warszawie i Gdyni ekspozycja 148 zdjęć autorstwa 56 fotoreporterów z całej Polski zawitała do Poznania.

Grand Press Photo jest corocznym konkursem organizowanym dla zawodowych fotoreporterów z redakcji prasowych i agencji fotograficznych. Pierwsza wystawa została zorganizowana w 2004 roku, a rok temu jury miało o 25 procent więcej zdjęć do oceny niż w latach ubiegłych.

Tegoroczne zdjęcia oceniali Eric Grigorian, amerykański fotoreporter współpracujący z agencją Polaris Image i zwycięzca World Press Photo 2003. Zdjęcia trafiły też pod werdykt fotoreporterów znanych polskich tytułów.

Na wystawie "Grand Press Photo" można było zobaczyć zdjęcia w różnych cyklach tematycznych: przyroda, ludzie, wojna czy sport. Zwiedzający mogli podziwiać zdjęcia całego otaczającego nas świata. Na fotografiach można było zobaczyć miejsca zniszczone przez tsunami, ćwiczenia gimnastyczne prowadzone pod wodą, parę żyjącą w wieloletnim związku homoseksualnym, Afrykańczyków żyjących od lat w Warszawie, polityków, artystów oraz sportowe i polityczne emocje.

Organizatorem wystawy był miesięcznik "Press", a patronat nad wystawą objął Urząd Miasta Poznania i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wystawa prezentowana będzie jeszcze w Bydgoszczy i Częstochowie.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (2)

18-10-2008 23:50:03
filip
niezłe to zdjęcie abp.Nycza
17-10-2008 21:54:43
max
Ładne zdjęcia, no w końcu profesjonaliści. Foto szokujące i zaciekawiające.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sty

do 19-01-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

19

sty

10:00
Łazarz
Górny Łazarz - spacer z przewodnikiem Michałem Knapowskim
Zbiórka przed Palmiarnią
Organizatorzy: Łazęga poznańska

23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: