Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie podstawówek napisali list do prezydenta z prośbą o zwiększenie działań ekologicznych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie podstawówek napisali list do prezydenta z prośbą o zwiększenie działań ekologicznych
17-12-2013 01:32   Janusz Ludwiczak
Międzyszkolna debata "Ekologia zaczyna się w naszych domach" odbyła się w poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 9. Uczniowie łazarskich podstawówek wystosowali apel do prezydenta o zwiększenie możliwości działań ekologicznych: zachęcenie mieszkańców do przesiadki na rower, nie marnowanie jedzenia i chodzenie na zakupy z własną torbą materiałową a także poprosili o postawienie na Łazarzu większej ilości koszy do segregacji śmieci i posadzenie więcej ilości drzew. Debata odbyła się w ramach projektu "Rady na odpady". w ramach którego "Dziewiątka" uzyskała grant w wysokości 6 tys. zł na poprawę świadomości ekologicznej.

We wrześniu Szkoła Podstawowa nr 9 przystąpiła do konkursu "Niebieskie granty" ogłoszonego przez Volkswagen Poznań, którego celem było przygotowanie działań w formie projektu, programu lub instalacji na rzecz poszerzania wiedzy o ochronie przyrody, kształtowanie postaw i świadomości ekologicznej społeczeństwa, propagowanie aktywnej edukacji ekologicznej w terenie oraz wspieranie lokalnych inicjatyw służących ochronie środowiska na terenie Wielkopolski.

"Dziewiątka" wygrała grant w wysokości 6 tysięcy złotych na zrealizowanie projektu "Rady na odpady". Jednym z kryteriów oceny w konkursie była ilość i jakość partnerów zaangażowanych w projekt oraz pozyskanie dodatkowych źródeł finansowania. Wniosek poparła m.in. Rada Osiedla Św. Łazarza.

W ramach wielu działań podejmowanych w kierunku uczenia dzieci postaw proekologicznych przystąpiliśmy do programu "Niebieskie granty". Okazało się, że nasz projekt został najlepiej oceniony. Przeprowadziliśmy działania edukacyjne, które uświadamiają potrzebę i pokazują sposoby segregowania odpadów, a także skutki zanieczyszczenia środowiska. Ponadto sale w naszej szkole zostały wyposażone w pojemniki do segregacji śmieci - powiedziała Anna Kicińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9.

Zależało nam na tym, by stworzyć projekt, który zaangażuje wszystkich uczniów, dlatego nasz pomysł obejmuje szerokie spektrum działań. Ważny też był dla nas aspekt edukacyjny. Chcemy, aby to dzieci inspirowały swoich rodziców do działań proekologicznych - dodaje Małgorzata Berlik, wicedyrektor SP9.

W poniedziałek, w auli "Dziewiątki" odbyła się również międzyszkolna debata "Ekologia zaczyna się w naszych domach" z udziałem uczniów ze Szkół Podstawowych nr 9, 26, 69, 77 i 74. W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska i Wydziału Oświaty Miasta Poznaniu i Rady Osiedla Św. Łazarz.

Podczas debaty uczniowie wypracowali plan działań zmierzających do poprawy stanu środowiska, zwiększenia czystości oraz zwiększenia ilości zieleni na Łazarzu. Młodzi uczestnicy debaty napisali również apel do prezydenta Poznania, w których poprosili o zwiększenie możliwości działań ekologicznych.

Mamy na myśli postawienie większej ilości koszy do segregacji odpadów, ustawienia większej ilości koszy na psie odchody, posadzenia więcej drzew. Można by też zwrócić się do mieszkańców Łazarza, by przesiedli się na rower, nie marnowali jedzenia, oszczędzali wodę i prąd, wyrzucali zużyte baterie i tonery do odpowiednich pojemników, chodzili na zakupy z własną, materiałową torbą. Choć Łazarz jest piękny, myślimy, że jego mieszkańcy powinni zadbać o niego trochę bardziej - napisali w liście do prezydenta Poznania uczestnicy debaty "Ekologia zaczyna się w naszych domach".


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

wrz

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Prawo spadkowe" - spotkanie z prawnikiem
- obowiązują zapisy w sekretariacie Klubu "Krąg" lub telefonicznie: 61 64 74 288

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Czułe struny" - przedstawienie w wykonaniu "Mojego Teatru". Scenariusz i reżyseria: Marek Zgaiński
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia 10.09. lub rezerwacja mailowa zapisy.klubk

25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: