Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Andrzej Byrt zostanie ambasadorem w Szwajcarii. Będzie nowy prezes Targów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Andrzej Byrt zostanie ambasadorem w Szwajcarii. Będzie nowy prezes Targów
15-12-2013 02:09   Janusz Ludwiczak
Sejmowa komisja spraw zagranicznych pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Andrzeja Byrta na ambasadora RP w Szwajcarii. Oznacza to, że już niedługo wybrany zostanie nowy zarząd MTP.

Jak już informowaliśmy wczoraj krążyły słuchy, że Andrzej Byrt będzie kandydatem na prezydenta Poznania. W tym roku kończy się również kadencja obecnego zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Niedługo wygaśnie kadencja obecnego zarządu Targów. Przetarg na nowy zarząd ogłaszają właściciele, czyli Skarb Państwa i Miasto Poznań. Nie znamy jeszcze terminu, sądzę, że podobnie jak było to ostatnio będzie to przełom lutego i marca. Wtedy poznamy kandydatów. Na pewno nie będę startował w wyborach na prezydenta Poznania. Tak jak miało to do tej pory miejsce są to spekulacje - zapowiedział w rozmowie z portalem lazarz.pl Andrzej Byrt, prezes MTP.

Jak informuje TVN24 i onet.pl Andrzej Byrt zostanie ambasadorem RP w Szwajcarii. W środę jego kandydaturę pozytywnie zaopiniowała sejmowa komisja spraw zagranicznych. Andrzej Byrt już zapowiedział, że będzie dążył do utrzymania Muzeum Polskiego w Rapperswil, a także pracował nad zmianami w funkcjonowaniu polskiej ambasady w Szwajcarii.

Andrzej Byrt od 2009 roku jest prezesem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Z Targami był związany zawodowo już w latach 1978-1986, w latach 1982-1986 pełnił funkcje dyrektora naczelnego. Później był radcą handlowym w ambasadzie w Brukseli i wiceministrem w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą.

Od 1995 do 2001 r. był po raz pierwszym ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym w Republice Federalnej Niemiec. W tym samym roku w rządzie Leszka Millera objął stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W 2002 r. ponownie został ambasadorem RP w Niemczech.

Andrzej Byrt otrzymał od prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. W 2011 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Prezes MTP otrzymał także Wielki Krzyż Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec, a także estoński Order Białej Gwiazdy II klasy. 20 września Andrzej Byrt skończył 64 lata.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: