Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wydawnictwo Miejskie wydało książkę o kościele Matki Boskiej Bolesnej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wydawnictwo Miejskie wydało książkę o kościele Matki Boskiej Bolesnej
13-12-2013 08:42   Janusz Ludwiczak
Wydawnictwo Miejskie Posnania wydało książkę o jednej z najbardziej niezwykłych świątyni w Poznaniu. Publikacja powstała z okazji 100-lecia Parafii Matki Boskiej Bolesnej.

"Kościół wzniesiony na początku ubiegłego stulecia na poznańskim Łazarzu był ostoją polskości w okresie zaborów i podczas II wojny światowej. Zbudowany został w stylu neoromańskim, ale charakterystyczny ażurowy hełm wieży nawiązuje jednak do gotyku. Zaraz po wojnie kościół pełnił funkcję kościoła prymasowskiego. W 1945 r. kardynał August Hlond dokonał w nim nominacji administratorów apostolskich diecezji na terenie Ziem Odzyskanych" - czytamy w recenzji publikacji.

Książkę o kościele Matki Boskiej Bolesnej napisały: Bolesława Krzyślak i Zofia Kurzawa. Publikacja ma 104 strony i powstała w ramach cyklu "Zabytki Poznania". Cena katalogowa wynosi 21 złotych, w sklepie internetowym Wydawnictwa Miejskiego Posnania kosztuje 17 złotych.

Do tej pory Wydawnictwo Miejskie Posnania wydało jeszcze dwie publikacje o poznańskich świątyniach - o Kościele św. Jana Jerozolimskiego za Murami na poznańskiej Komandorii (pierwsza monografia jednej z najstarszych świątyń w Polsce, wzniesionej przez joannitów na przełomie XII i XIII wieku) oraz o kościele Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana w Poznaniu Kościół Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana w Poznaniu (pierwsza pełna monografia o świątyni na Jeżycach).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: