Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wydawnictwo Miejskie wydało książkę o kościele Matki Boskiej Bolesnej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wydawnictwo Miejskie wydało książkę o kościele Matki Boskiej Bolesnej
13-12-2013 08:42   Janusz Ludwiczak
Wydawnictwo Miejskie Posnania wydało książkę o jednej z najbardziej niezwykłych świątyni w Poznaniu. Publikacja powstała z okazji 100-lecia Parafii Matki Boskiej Bolesnej.

"Kościół wzniesiony na początku ubiegłego stulecia na poznańskim Łazarzu był ostoją polskości w okresie zaborów i podczas II wojny światowej. Zbudowany został w stylu neoromańskim, ale charakterystyczny ażurowy hełm wieży nawiązuje jednak do gotyku. Zaraz po wojnie kościół pełnił funkcję kościoła prymasowskiego. W 1945 r. kardynał August Hlond dokonał w nim nominacji administratorów apostolskich diecezji na terenie Ziem Odzyskanych" - czytamy w recenzji publikacji.

Książkę o kościele Matki Boskiej Bolesnej napisały: Bolesława Krzyślak i Zofia Kurzawa. Publikacja ma 104 strony i powstała w ramach cyklu "Zabytki Poznania". Cena katalogowa wynosi 21 złotych, w sklepie internetowym Wydawnictwa Miejskiego Posnania kosztuje 17 złotych.

Do tej pory Wydawnictwo Miejskie Posnania wydało jeszcze dwie publikacje o poznańskich świątyniach - o Kościele św. Jana Jerozolimskiego za Murami na poznańskiej Komandorii (pierwsza monografia jednej z najstarszych świątyń w Polsce, wzniesionej przez joannitów na przełomie XII i XIII wieku) oraz o kościele Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana w Poznaniu Kościół Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana w Poznaniu (pierwsza pełna monografia o świątyni na Jeżycach).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

20

gru

do 21-12-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: