Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tablice poświęcone Powstańcom Wielkopolskim przy kościele Matki Boskiej Bolesnej zostaną odnowione - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tablice poświęcone Powstańcom Wielkopolskim przy kościele Matki Boskiej Bolesnej zostaną odnowione
13-12-2013 00:42   Janusz Ludwiczak
5 tysięcy złotych będzie kosztować renowacja tablicy upamiętniających poległych uczestników Powstania Wielkopolskiego, która znajduje się w grocie przy kościele Matki Boskiej Bolesnej.

Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz. Pozytywną decyzję w tej sprawie wydała już Miejska Konserwator Zabytków.

Wszystkie sprawy formalne związane z renowacją tablicy, upamiętniającej poległych uczestników Powstania Wielkopolskiego i zamordowanych przez hitlerowców, zostały już załatwione pozytywnie. To oznacza, że wkrótce rozpoczną się prace przy jej odnowieniu, które sfinansuje Rada Osiedla Św. Łazarz. Fundatorem tablicy, odsłoniętej po II wojnie światowej, był Związek Powstańców Wielkopolskich Koła Łazarz - Górczyn, a znajduje się ona przy kościele Matki Boskiej Bolesnej - wyjaśnia Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz, Radny Miasta Poznania.

W grocie przy kościele Matki Boskiej Bolesnej znajdują się trzy tablice poświęcone Powstańcom Wielkopolskim

Pierwsza została odsłonięta w 1929 roku, w 10. rocznicę wybuchu Powstania. Druga tablica jest poświęcona wszystkim poległym Powstańcom oraz pomordowanym uczestnikom Powstania przez hitlerowców. Trzecia tablica odsłonięta na początku 2000 roku jest poświęcona dowódcom Powstania Wielkopolskiemu - gen. Taczakowi i gen. Dowborowi-Muśnickiemu - dodaje radny Wojciech Wośkowiak.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: