Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Kasprowicza będą robić karmniki dla ptaków. "Kolektyw Kąpielisko" chce reaktywować pływalnię - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Kasprowicza będą robić karmniki dla ptaków. "Kolektyw Kąpielisko" chce reaktywować pływalnię
12-12-2013 14:11   Janusz Ludwiczak
"Kolektyw Kąpielisko", czyli grupa tworzona mieszkańców zaprasza w sobotę do Parku Kasprowicza, przy nieczynnej pływalni letniej do wspólnego budowania karmników dla ptaków. Nie zabraknie też barszczu, ciepłej kawy i pierników.

W najbliższą sobotę o godz. 11:00 "Kolektyw Kąpielisko" zaprasza na akcję "Karmniki pierniki".

Chcemy zwrócić uwagę na to, że należy dokarmiać ptaki w sposób przemyślany, stąd organizujemy akcję edukacyjną. Będziemy wspólnie robić karmniki dla ptaków z butelek. Dodatkowo będzie można dekorować pierniki w kształcie ptaków. Nie zabraknie też ciepłej kawy, barszczu i pierników. Prosimy mieszkańców, by przynieśli ze sobą ziarna. Ptaki mogą jeść słonecznik, siemię lniane - wyjaśnia Klaudia Lewczuk z "Kolektywu Kąpielisko".

Kolektyw "Kąpielisko" jest to grupa osób, które działały przy festiwalu Malta, zorganizowaliśmy Ogrody Łazarz, Jeżyce, Wilda, Śródka i Centrum. Chcemy zrobić coś razem w miejscu, w którym żyjemy. Jest nas ponad 25 osób - wśród których są m.in. architekt krajobrazu i pracownik biura konserwatora zabytków. Chcemy zaktywizować mieszkańców, dać im miejsce do działania, przestrzeń by spotkali się również poza własnymi domami. Chcemy stworzyć miejsce zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób starszych. Proponujemy stworzyć miejsce spotkań, warsztatów, zajęć z rękodzieła a także inkubator spotkań kulturalnych, w którym powstałoby miejsce na galerię sztuki dla młodych artystów. Chcemy ożywić miejsce, które jest zamknięte i niedostępne. Naszym celem jest danie przestrzeni non-profit, w którym nie będzie trzeba wydawać pieniędzy - dodaje Aleksandra Dolczewska, "Kolektyw Kąpielisko".

Początek w sobotę, 14 grudnia o godz. 11:00 przy wejściu na nieczynną pływalnię w Parku Kasprowicza. Akcja potrwa do godz. 14:00.


Komentarze (1)

13-12-2013 07:32:30
Negatyw
Wszystkich miłośników ptactwa, zapraszam na przystanki Pestki... Po co to dokarmiać?
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: