Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kuria zapłaci ponad 10 mln zł za remont budynku po 8 LO - znajdzie się w nim katolickie gimnazjum - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kuria zapłaci ponad 10 mln zł za remont budynku po 8 LO - znajdzie się w nim katolickie gimnazjum
11-12-2013 16:57   Janusz Ludwiczak
Nawet 10 milionów złotych będzie kosztować remont budynku przy ul. Głogowskiej 92 i przystosowanie go na potrzeby katolickiego gimnazjum, które powstanie w miejscu "Ósemki", która w połowie przyszłego roku przeprowadzi się do centrum miasta, do nowego gmachu. Archidiecezja otrzymała właśnie pierwsze pozwolenie na inwestycję w obiekcie naprzeciwko kościoła Matki Boskiej Bolesnej.

Na przełomie czerwca i lipca VIII LO wyprowadzi się z gmachu przy ul. Głogowskiej 92. "Ósemka" musi opuścić ten budynek, gdyż należy on do kurii. W 2007 roku prawomocnym wyrokiem sądu Archidiecezja Poznańska odzyskała budynki przy ul. Głogowskiej 90 i 92, w których mieszczą się obecnie Zespół Szkół Muzycznych (należący do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) oraz VIII Liceum Ogólnokształcące. "Ósemka" przeniesie się do nowej siedziby w centrum miasta, do budynku przy ul. Cegielskiego, gdzie mieścił się Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego.

Wiadomo już, że w obiekcie na przeciwko kościoła Matki Boskiej Bolesnej znajdować będzie się gimnazjum prowadzone przez kurię.

W budynku przy ul. Głogowskiej znajdzie się Gimnazjum Katolickie św. Stanisława Kostki, które obecnie działa przy ul. Kanclerskiej. Szacujemy, że na remont budynku Ósemki trzeba będzie przeznaczyć rok czasu - wyjaśnia ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik Archidiecezji Poznańskiej.

Nowa szkoła przy Głogowskiej 92 miałaby zostać uruchomiona z początkiem roku szkolnego 2015/2016. Remont budynku po VIII LO będzie kosztować kurię ponad 10 milionów złotych. Archidiecezja otrzymała właśnie pierwsze pozwolenie na inwestycję. W listopadzie Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania wydał pozwolenie na budowę kompaktowego węzła cieplnego w budynku.


Komentarze (3)

12-12-2013 19:22:27
M.
@mrukwa A ja to widzę tak :)) - Kuria będąc właścicielem budynku i pobierając niebagatelną kwotę za najem budynku, przez lata nie uważała za stosowne zadbać o niego i nie przeprowadzała remontów na bieżąco. W końcu to nie uczniowie uszkodzili pokrycie dachu, prawda? Również nie przyczynili się do erozji tynków.
12-12-2013 13:46:36
mrukwa
@tonny Idąc Twoim tokiem myślenia to dobrze że odnowione kamienice są "krychane" sprayami? Zrozumiesz? Ja to widzę tak: ale w "Ósemce" się działo skoro 10 baniek trzeba wydać na dzień dobry by budynek nadal służył nauce. Ps. Jakoś nie czytałem o Noblu absolwenta VIII. Sztucznie nakręcony prestiż + snobizm - to moje zdanie. Ps2.Hanka żal mi Ciebie. Było zacząć od np. 11-stki i od laborantki dochrapać się profesury.
11-12-2013 21:12:05
tonny
I bardzo dobrze, niech placa. Swoja droga, czy miasto wyrownalo stawke za wynajem lokali kurii za gimnazjum na Kanclerskiej?
Aktualności
Niezapominajka
15

wrz

do 18-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

18

wrz

do 19-09-2020
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert "Wujka Ogórka" w Ogrodzie Łazarz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Iran - Perła Bliskiego Wschodu - wczoraj i dziś

19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: