Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Atak zimy i Ksawerego dał się we znaki również na Łazarzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Atak zimy i Ksawerego dał się we znaki również na Łazarzu
07-12-2013 01:23   Janusz Ludwiczak
Powywracane pojemniki na śmieci, zakorkowane ulice, brak prądu - atak zimy i bardzo silnego wiatru Orkan Ksawery dał się we znaki również w piątek na Łazarzu.

Silnie wiać, z prędkością nawet do 100 km/h zaczęło już w czwartek. Kilka minut przed północą zaczął intensywnie padać śnieg.

W wyniku złych warunków atmosferycznych przez cały dzień nie działały sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej oraz w rejonie Dworca Zachodniego. Po południu ogromne korki tworzyły się na ulicy Głogowskiej, Hetmańskiej, a także Grunwaldzkiej, Matejki, Dmowskiego, Jarochowskiego i Wyspiańskiego. I tak na przykład autobusy linii nr 45 odcinek między Dworcem Zachodnim a Rondem Jeziorańskiego musiały pokonać w niespełna godzinę!

Przez 15 godzin dostępu do telewizji kablowej i internetu w sieci Inea nie mieli mieszkańcy budynków m.in. przy ul. Kasprzaka, Chociszewskiego i Hetmańskiej. Prądu nie było też w kilku mieszkaniach przy ul. Hetmańskiej.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Nie ma kablówki, nie działają sygnalizacje

ZOBACZ TAKŻE: Spadł pierwszy śnieg

ZOBACZ TAKŻE: Ostrzeżenie przed wichurami!

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: