Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Berwińskiego zmniejszono liczbę miejsc postojowych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Berwińskiego zmniejszono liczbę miejsc postojowych
04-12-2013 01:48   Janusz Ludwiczak
Zabrało się nam kolejne kilkanaście miejsc parkingowych - alarmuje nasz Czytelnik. Na ul. Berwińskiego ZDM wprowadził nową organizację ruchu.

Jest to ponoć sposób na odetkanie wiecznie korkującej się ulicy przez przeniesienie postoju taxi na chodnik, ale przy okazji zabiera się nam kolejne kilkanaście miejsc parkingowych. Odkąd mieszkam przy Głogowskiej i jako tako mnie to obchodzi, nie przybyło tu ani jednego miejsca parkingowego. Wciąż są zabierane. W czasie zjazdów studentów tzw. wyższych szkół z Głogowskiej i Orzeszkowej oraz uczniów zespołu przy Śniadeckich jest zastawione wszystko, co się da - legalnie i nielegalnie. Dokładamy zakazy parkowania na placu Wyspiańskiego, na Kolejowej, brak strefy (rozwiązującej problemy z 'buforowym' parkowaniem na czas pracy i studentami uczelni prywatnych) itd. Nie mamy już gdzie parkować - pisze nasz Internauta Wojciech Niedzielski na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Teoretycznie oznakowanie nakazuje taksówkom postój na chodniku po prawej stronie (tabliczka T30a pod znakiem TAXI). W praktyce taksówki stoją na jezdni - dodaje nasz Czytelnik, Wojciech Niedzielski.

Jak udało nam się dowiedzieć zakaz postoju pojawił się na wniosek korporacji taksówkowych, gdyż parkujące samochody blokowały postój taksówek. Ponadto nowa organizacja ruchu ma ułatwić przejazd autobusom linii nr 45, które od 1 września kursują ulicą Berwińskiego i zatrzymują się na przystanku "Park Wilsona", tuż za skrzyżowaniem z ul. Głogowską.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Mistrz parkowania zablokował chodnik na Potockiej

ZOBACZ TAKŻE: 3 zł/godz zapłacimy na parkingu przy dworcu, 15 minut będzie za darmo

ZOBACZ TAKŻE: Mieściła się tutaj willa Greisera i szpital wojskowy - ulica Berwińskiego

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (2)

18-12-2013 16:35:34
JS
Szkoda tylko, że municypalni nie zajmują się w tej chwili na łazarzu niczym innym oprócz zakładania blokad na Berwińskiego. Dziś byłem świadkiem jak dwóch mundurowych z wydatnymi brzuchami, zakładało blokady, potykając się o dużą gałąź, która odłamała się od któregoś z drzew i leżała w poprzek całego chodnika. Oczywiście grubaski nie zainteresowały się tarasującym chodnik konarem. Wpakowali cielska do auta i szybciutko odjechali. Straż miejska? Nie! Straż blokadowa.
04-12-2013 17:59:36
swojak
A ja mieszkam od 40 lat na łazarzu i popieram likwidacje tych paru miejsc parkingowych. Nalezy zmienić sposób parkowania na ul. Wyspianskiego 10 poniewaz pieszym został wąski pas chodnika.
Aktualności
Niezapominajka
15

wrz

Park Manitiusa
Piknik z Akademią Judo z okazji 10-lecia
W programie: Mistrzostwa Polski w pokazach judo, pokazy kendo, karate i aikido, paintball, dmuchany tor przeszkód, zabawy, konkursy, malowanie twarzy
<

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Odpust parafialny

17

wrz

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Żniwna dziewczyna” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". W programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do lata i żniw – z

20

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"O rogalach Świętomarcińskich"- Spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika

21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: