Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od poniedziałku "11" powraca na tory, "4" dalej będzie dojeżdżać na Górczyn - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od poniedziałku "11" powraca na tory, "4" dalej będzie dojeżdżać na Górczyn
04-12-2013 01:11   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek w związku z zakończeniem remontu torowiska na "Teatralce" tramwaje znów będą dojeżdżać na Sołacz i Winogrady. Po 2,5-miesięcznej przerwie na ulicę Głogowską powróci "jedenastka". Nadal na Górczyn dojeżdżać będą tramwaje linii nr 4, którymi będzie można dojechać m.in. na Plac Wielkopolski.

Od poniedziałku, 9 grudnia w związku z zakończeniem remontu torowiska w węźle "Most Teatralny" wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu transportu publicznego. Zmienione zostaną trasy 10 linii tramwajowych, a dojazd do śródmieścia z północnych rejonów Poznania oraz przejazd z centrum na Jeżyce znacznie się poprawi. Przez węzeł "Most Teatralny" kursować będą tramwaje dziewięciu linii: 2, 3, 4, 5, 8, 9, 13, 16 i 17 - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Po 2,5-miesięcznej przerwie na tory powrócą tramwaje linii nr 11, które kursować będą z Górczyna przez Głogowską, Grunwaldzką, Rondo Jeziorańskiego i Przybyszewskiego na Ogrody. "Jedenastka" będzie kursować co 20/24 minuty.

Nadal na Górczyn dojeżdżać będzie "czwórka". Tramwaje linii nr 4 nie będą dojeżdżać na Zawady, lecz aż na Połabską, dzięki czemu umożliwiony zostanie dojazd m.in. do Katedry czy Plac Wielkopolski.

Na ulicę Grunwaldzką powróci "trzynastka", która ze Starołęki pojedzie przez Most Rocha, Marcinkowskiego, Most Teatralny, Dąbrowskiego, Przybyszewskiego, Rondo Jeziorańskiego i Grunwaldzką do pętli Budziszyńska. Równocześnie zlikwidowana zostanie linia nr 23.

Ponadto nie zmieni się trasa linii nr 10. "Dziesiątka" podobnie jak "dwunastka" z Mostu Dworcowego skręcać będzie dalej w lewo w Głogowską, a następnie zjedzie na nową trasę PeSTki od Dworca Zachodniego, gdzie będzie dojeżdżać na Piątkowo.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak, Map: Zarząd Transportu Miejskiego

ZOBACZ TAKŻE: Remont "Teatralki" przedłuży się do 9 grudnia

Komentarze (1)

04-12-2013 14:32:22
tomson95
jestem ciekawy co za debil w ZTM układa te trasy????? Najbardziej bez sensu jest trasa 11,która będzie wozić powietrze,powinna jeździć z Ogrodów dalej przez hetmańską na Starołękę,a nie na górczyn.(zamiast 4).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

30

wrz

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Uwertury i Suity
wstęp wolny

01

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Bianco e nero
wstęp wolny

02

paź

do 04-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów
Jesienny Targ Ogrodniczy (02-03.10.)

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Da Camera
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: