Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Podczas remontu nawierzchni peronu 4 odkopano przedwojenną kostkę brukową - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Podczas remontu nawierzchni peronu 4 odkopano przedwojenną kostkę brukową
28-11-2013 23:04   Janusz Ludwiczak
Rozpoczął się remont nawierzchni peronu 4 na dworcu Poznań Główny. Nasz Czytelnik zauważył, że po zerwaniu starego asfaltu dokopano się do kamiennej, regularnej kostki brukowej, która jest prawdopodobnie przedwojenną nawierzchnią peronu.

Obecnie pociągi nie zatrzymują się na peronie 4, a to z powodu remontu nawierzchni.

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły 4 listopada prace rewitalizacyjne nawierzchni peronów nr 4 i 4a stacji Poznań Główny. Polegają one na ułożeniu nowego asfaltu w miejscach ubytków i nierówności. W ramach tego zadania, na peronach zamontowane zostaną także nowe ławki. Prace potrwają do 5 grudnia 2013 r. Ich koszt to około 500 tys. zł netto. Zadanie to nie obejmuje rewitalizacji nawierzchni peronów nr 5 i 6.
Ponadto do końca roku na stacji Poznań Główny wykonamy jeszcze prace rewitalizacyjne wiat na peronach nr 4, 5 i 6. Będą one polegały na odmalowaniu konstrukcji wiat, naprawie pokrycia dachowego, wymianie opierzenia oraz zamontowaniu rynien i rur spustowych
- wyjaśnia Zbigniew Wolny, PKP Polskie Linie Kolejowe oddział w Poznaniu.

Nasz Czytelnik zauważył, że po zerwaniu starego asfaltu dokopano się do kamiennej, regularnej kostki brukowej, która jest prawdopodobnie przedwojenną nawierzchnią peronu.

Przechodząc peronem 4 od strony Dworca Letniego zobaczyłem zdarty asfalt, a na dłuższej odkrytej powierzchni kamienną regularną kostkę (kwadratową o boku ok. 10 cm). Jest to prawdopodobnie przedwojenna nawierzchnia peronu. Dobrze byłoby ją stamtąd wyjąć i położyć choćby na Starym Mieście. Być może pod nawierzchnią innych peronów również znajduje się zabytkowy bruk. Kostkę tą można wykorzystać do wybrukowania chodników na Starym Rynku i w okolicznych uliczkach lub wyłożyć kostką jeden z peronów - pisze na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) pan Jacek Niedzielski.

Kostka, która jest pod starą nawierzchnią nie będzie demontowana. Zostanie pokryta nowym asfaltem - wyjaśnia Zbigniew Wolny z Polskich Linii Kolejowych.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Pod asfaltem zachowane zostały szyny tramwajowe - ulica Dworcowa

ZOBACZ TAKŻE: Stary dworzec kolejowy odkrył swoje tajemnice - można było zobaczyć podziemia i zaplecze kas

ZOBACZ TAKŻE: Posłowie zobaczyli fuszerki na dworcu Poznań Główny - będą zmiany w ZCK?

ZOBACZ TAKŻE: Nowy dworzec PKS przyjął pierwszych pasażerów.Prezydent Grobelny:"Myślę, że wszyscy będą zadowoleni"

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (5)

29-11-2013 16:13:13
Podróżny
do K: masz absolutną rację. Najlepsza opcja to przenieść a nie zostawić bo estetyka może i ładniejsza ale funkcjonalność takiego rozwiązania marna. Ludzie z walizkami na kółkach się pozabijają. Może i Pozbruk jest niewygodny ale to byłoby jeszcze gorsze. Moim zdaniem perony powinny być ładnie czymś wylane by były płaskie.
29-11-2013 13:25:20
Gość
To, ma być q***a remont?! Czy, kogoś już, totalnie $%^$&ło?
29-11-2013 13:08:40
K
Do wszystkich którzy sugerują zostawienie tej kostki, propopnuję się przespacerować po takiej nawierzchni z walizką na kółkach. Albo nie, proponuję zlecić to 70 letniej babci. Zastanówcie się zanim coś napiszecie, co?
28-11-2013 23:34:08
Poznaniak
Komuna zalewała i teraz też się zalewa ha ha ironia losu komuno wracaj hi hi
28-11-2013 13:36:20
debek
taak piękna kostka, trzeba ją było odkryć, oczyścić i zostawić a nie zalewać betonem.. eh... nie wiedza co wartosciowe.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: