Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Janina Ochojska mówiła studentom WSB o akcjach i pomocy humanitarnej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Janina Ochojska mówiła studentom WSB o akcjach i pomocy humanitarnej
23-11-2013 08:14   Janusz Ludwiczak
- 26 tysięcy ludzi umiera codziennie z głodu. To jest hańba dla ludzkości przy takiej nadprodukcji żywności. Polska marnuje rocznie 9 milionów ton żywności - wskazuje Janina Ochojska, założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej, która w piątek wygłosiła wykład na zaproszenie Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa.

W piątek studenci Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa spotkali się z Janiną Ochojską założycielką i prezesem Polskiej Akcji Humanitarnej, najbardziej znaną polską działaczką humanitarną.

Janina Ochojska mówiła o wyzwaniach pomocy humanitarnej: celach, dylematach, przykładowych obszarach pomocy humanitarnej i systemie międzynarodowej pomocy koordynacji OCHA, który skupia organizacje z całego świata.

Niestety Polska nie wypełnia swoich zobowiązań na pomoc humanitarną. Powinniśmy przekazywać 0,17 PKB, przekazujemy 0,09 PKB. Wyprzedziła już nas Litwa, która przekazuje 0,11 Produktu Krajowego Brutto - uważa Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej.

26 tysięcy ludzi umiera codziennie z głodu. To jest hańba dla ludzkości przy takiej nadprodukcji żywności. Polska marnuje rocznie 9 milionów ton żywności, z czego 2 miliony ton przez firmy! Głód na świecie można wyeliminować - twierdzi Janina Ochojska.

Janina Ochojska wyjaśniła również jak wygląda praca 70 członków organizacji. Polska Akcja Humanitarna działa od 20 lat. W 1992 roku zorganizowana została pomoc dla mieszkańców oblężonego Sarajewa.

Przez dwadzieścia lat nieśliśmy pomoc ludziom w 44 krajach na całym świecie, zapewniliśmy dostęp do wody dla ponad 500 tysięcy ludzi, a dla półtora miliona dostęp do należytych warunków sanitarnych. Stworzyliśmy możliwość zdobywania edukacji już ponad 25 tysiącom uczniów, ufundowaliśmy ponad 10 milionów posiłków dla niedożywionych dzieci w Polsce i na świecie, udzieliliśmy pomocy humanitarnej wartej 263 milionów złotych, pomogliśmy 17 tysiącom uchodźców mieszkających w Polsce i 2 tysiącom repatriantów - podsumowuje Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej.

Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła kolejną akcję - zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar tajfunu na Filipinach. Organizacja pomaga dalej uchodźcom w Syrii.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: