Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pożar w kamienicy przy Matejki 51. Budynek okupują bezdomni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pożar w kamienicy przy Matejki 51. Budynek okupują bezdomni
21-11-2013 00:34   Janusz Ludwiczak
Trzy zastępy straży pożarnej gasiły pożar w niezamieszkałej kamienicy przy ul. Matejki 51, który wybuchł w środę po godz. 20. Wcześniej, przed godz. 14 strażacy interweniowali już w tym budynku. Okazuje się, że był to czwarty pożar w ostatnim czasie. W opustoszałej kamienicy przy ul. Matejki 51 ostatnio dość często dochodzi do pożarów. W ciągu jednego wrześniowego tygodnia strażacy aż trzykrotnie gasili pożar w tym budynku. Pustostan upodobali sobie bezdomni.

Najpierw popołudniu ok. godz. 13:50 w kamienicy przy ul. Matejki 51 interweniowali strażacy w asyście policji i ratowników medycznych.

Ratownicy pogotowia w asyście strażaków weszli do środka, po kilku minutach wyprowadzili zapewne pijanego na umór mężczyznę. Do kamienicy prowadziła ich zamieszkująca tam kobieta. Łącznie podczas akcji ratunkowej z kamienicy wyłoniło się ok. 5 osób bezdomnych, które regularnie nawiedzają/zamieszkują pustostan. Pogotowie zabrało pacjenta. Straż czekała na przyjazd policji. Policjanci dokonali oględzin kamienicy i spisali pozostałe osoby. Akcja zakończyła się po ok. 2 godzinach - poinformowała nas na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) nasza Internautka, p. Ania.

Wieczorem, po godz. 20:15 strażacy znów pojawili się w kamienicy przy Matejki 51. Cztery zastępy straży pożarnej gasiły pożar, jaki wybuchł w budynku. Strażacy przeszukali obiekt, ale nikogo nie odnaleźli. Akcja gaśnicza zakończyła się po godz. 23.

W opustoszałej kamienicy przy ul. Matejki 51 ostatnio dość często dochodzi do pożarów. W ciągu jednego wrześniowego tygodnia strażacy aż trzykrotnie gasili pożar w tym budynku. Pustostan upodobali sobie bezdomni.

  • 18 września - kilka minut przed godz. 13 strażacy otrzymują zgłoszenie o pożarze w jednym z opuszczonych mieszkań. Na miejsce przybyło pięć zastępców straży pożarnej, policja i karetka pogotowia. Strażacy gasili głównie stare meble w opuszczonym mieszkaniu. W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał. Podczas akcji gaśniczej ewakuowane zostały cztery osoby.
  • 23 września - pięć dni później, po godz. 18 trzy zastępy straży pożarnej gaszą kolejny pożar. Na szczęście również tym razem nikomu nic się nie stało.
  • 25 września - trzy zastępy gaszą pożar, który wybuchł ok. godz. 16. Okazało się, że bezdomni rozpalili ogień w kominku. Akcja gaśnicza trwała godzinę. W pożarze nikt nie ucierpiał.

ZOBACZ TAKŻE: Trzy zastępy strażaków gasiły pożar sołtysówki


Fot: Ania (2-15), Janusz Ludwiczak (1,16-24)
Zdjęcia 2-15 przesłane przez naszą Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Trzy zastępy strażaków gasiły pożar sołtysówki

ZOBACZ TAKŻE: Trzeci pożar w ciągu tygodnia w kamienicy przy Matejki 51 - bezdomni rozpalili ogień w kominku

ZOBACZ TAKŻE: Znów paliła się kamienica przy zbiegu ulic Niegolewskich i Matejki

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: