Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ułani od 20 lat patronują uczniom Szkoły Podstawowej nr 77 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ułani od 20 lat patronują uczniom Szkoły Podstawowej nr 77
20-11-2013 14:24   Janusz Ludwiczak
10 listopada 1993 roku w wyniku głosowania Szkoła Podstawowa nr 77, która była przez wiele lat bez patrona otrzymała imię 15. Pułku Ułanów Poznańskich. 20-lecie nadania imienia obchodzono we wtorek w placówce przy zbiegu ulic Dmowskiego i Hetmańskiej. Uczniom największą radość sprawili żołnierze 15. Batalionu Ułanów Poznańskich, którzy przybyli prosto z Wędrzyna.

W życiu nadchodzi chwila, w której chciałbym kogoś naśladować. Otrzymaliśmy za patrona 15. Pułk Ułanów Poznańskich, który walczył za ojczyznę. Ułańska samodzielność niech służy Wam jako wzór. Życzę Wam Drodzy Uczniowie, żebyście wzorując się na Ułanach szli odważnie przez świat - mówiła w trakcie uroczystości Anna Kończak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 77 im. 15 Pułku Ułanów Poznańskich.

W uroczystości wzięli udział również przedstawiciele Towarzystwa byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich oraz żołnierze z 15. Batalionu Ułanów Poznańskich, którzy przybyli prosto z Wędrzyna.

Szkoła Podstawowa nr 77 przez kilka lat nie miała swojego patrona. Od jej otwarcia w 1972 roku do 1989 roku nosiła ona imię komunisty Pawła Findera. 17 lutego 1992 roku ówczesna dyrektor SP77, Alicja Konarska ogłosiła konkurs na patrona szkoły. 15 lutego 1993 r. powołano komisję wyborczą w celu nadania szkole imienia. Kandydatami na patrona szkoły byli Adam Wodziczko, Tadeusz Makowski i 15. Pułk Ułanów Poznańskich. W maju 1993 r. patrona szkoły wybierali rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły. Zdecydowaną większością głosów na patrona szkoły wybrano 15. Pułk Ułanów Poznańskich. 10 listopada 1993 r. odbyło się uroczyste nadanie szkole imienia 15. Pułku Ułanów Poznańskich.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

mar

11:00
Łazarz
Patroni łazarskich ulic - "Przechadzki po mieście" z przewodnikami PTTK
Zbiórka przy wejściu na Dworzec Zachodni

19:45
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert muzyku pasyjnej "Mater Dolorosa" w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego

27

mar

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

29

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: