Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za kilka dni bimby powrócą na Teatralkę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za kilka dni bimby powrócą na Teatralkę
20-11-2013 10:28   Janusz Ludwiczak
1 grudnia tramwaje mają powrócić na zmodernizowany węzeł "Teatralka". Prowadzone prace budowlane są na etapie końcowym.

Od dwóch miesięcy prowadzony jest remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego, Roosevelta i Mostu Teatralnego.

Rozpoczęty 23 września remont "Teatralki" był konieczny, gdyż torowisko było w katastrofalnym czasie. Jest to najbardziej obciążony węzeł komunikacyjny w Europie. Tramwaj przejeżdża tutaj średnio co pół minuty. Ostatni kompleksowy remont węzła na "Teatralce" miał miejsce w 1995 roku, kiedy budowano Poznański Szybki Tramwaj na os. Sobieskiego. W 2009, 2010 i 2011 roku MPK przeprowadziło cząstkowe remonty.

Wszystko wskazuje na to, że remont uda się zakończyć się z końcem listopada, a tramwaje powrócą na "Teatralkę" 1 grudnia.

Roboty polegają na wymianie wszystkich elementów torowiska. Stare torowisko zostało zdemontowane. Rozpoczął się montaż ostatniego rozjazdu prowadzącego w stronę ulicy Dąbrowskiego. Tory układane są na płycie zbrojonej wylewanej "na mokro" w systemie otuliny z gumy i żywic. Wyremontowana zostanie również nawierzchnia jezdni w pasie torowiska oraz rejonie węzła rozjazdowego. W wyniku remontu wymieniona zostanie infrastruktura torowa, drogowa, przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna. Korekcie ulegnie lokalizacja przejść dla pieszych przez jezdnię i torowisko. Wynika to z konieczności umiejscowienia ich poza strefą iglic rozjazdów torów. W ramach prac przebudowane zostaną przystanki tramwajowe. Zamontowane zostaną również barierki – tzw. błotochrony stanowiące wygrodzenie strefy peronu od ruchu samochodowego - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Przypomnijmy, że w związku z remontem "Teatralki" "dwójka" i "siedemnastka" kursują przez Rondo Jeziorańskiego i Most Dworcowy. Na Górczyn dojeżdża "czwórka" zamiast "jedenastki", którą zawieszono. Ponadto swoją trasę zmieniły tramwaje linii nr 10, które podobnie jak "dwunastka" z Mostu Dworcowego skręcają od poniedziałku w lewo w Głogowską, a następnie zjeżdżają na nową trasę PeSTki od Dworca Zachodniego, gdzie dojeżdżają na Piątkowo. Uruchomiona została również dodatkowa linia tramwajowa nr 23, która zastąpiła "trzynastkę" w ciągu ul. Grunwaldzkiej. Ponadto "czternastka" kursuje dwa razy częściej, w dni robocze tramwaje linii nr 14 na przystanki podjeżdżają co 5-8 minut. Na Sołacz można dojechać z al. Marcinkowskiego autobusami "za tramwaj" linii T9, zaś "T4" połączył centrum z Winogradami i Rondem Solidarności.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: