Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Boże Serduszka świętowały 20-lecie {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Boże Serduszka świętowały 20-lecie {GALERIA ZDJĘĆ}
19-11-2013 01:04   Janusz Ludwiczak
Powstał z inicjatywy ks. Ryszarda Dyca i Agnieszki Mareckiej. Występował m.in. w Częstochowie, Będzinie, Malborku, Wrocławiu, Gnieźnie, Toruniu, Kalwarii Zebrzydowskiej czy Licheniu. Zespół dziecięco-młodzieżowy "Boże Serduszka" w niedzielę w kościele Matki Boskiej Bolesnej obchodził 20-lecie istnienia.

Jubileusz rozpoczął się mszą św., która została odprawiona w kościele Matki Boskiej Bolesnej. Po niej odbył się koncert specjalny, a następnie w salce Domu Parafialnego spotkali się byli i obecni członkowie chórku wraz z rodzicami i osobami związanymi z Bożymi Serduszkami. Nie mogło zabraknąć oczywiście współzałożycielki zespołu i pierwszej dyrygentki Agnieszki Mareckiej.

Zespół dziecięco-młodzieżowy "Boże Serduszka" powstał we wrześniu 1993 roku. Współzałożycielem i pierwszym opiekunem chórku był ks. Ryszard Dyc, a dyrygentką Agnieszka Marecka. Zespół "Boże Serduszka" od samego początku z motto "Śpiewajmy Panu - z radością" tworzą dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.

Były momenty, że w chórku śpiewało nawet 100 osób, wśród nich byli również panowie. Obecnie zespół "Boże Serduszka" liczy 50 osób, wśród których są dzieci od przedszkola po gimnazjum - powiedziała Ania Wojdowska z zespołu dziecięco-młodzieżowego "Boże Serduszka".

"Boże Serduszka" występowały w różnych zakątkach Polski od Poznania po Licheń, Gniezno, Toruń, Częstochowę, Malbork, Wrocław i Kalwarię Zebrzydowską. W repertuarze zespołu są zarówno piosenki religijne, kolędy i pastorałki a także znane przeboje, pieśni ludowe i kanony z Taize. W styczniu 1999 roku "Boże Serduszka" wydały swoją pierwszą płytę CD i kasetę magnetofonową z okazji 5-lecia. Zespół może się również pochwalić znalezieniem się w finale VII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, zajęciem drugiego miejsca na IX Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Maryjnej w Polkowicach oraz nagrodą główną na Koncercie galowym XI Wielkopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej w Śremie w 2002 roku, a także zdobyciem I miejsca i nagrody głównej podczas festiwalu Sacrosong w Kaliszu w 2002 i 2003 roku.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: