Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

8. Biennale Fotografii w dwóch łazarskich galeriach sztuki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
8. Biennale Fotografii w dwóch łazarskich galeriach sztuki
17-11-2013 00:17   Janusz Ludwiczak
Dotyczy miłości, fascynacji i pasji do sztuki fotografii - 8. Biennale Fotografii dotarło na Łazarz. W Galerii Ego przy ul. Wyspiańskiego 41 odbył się wernisaż fotografii pt. "Love Hotel", zaś w Galerii Raczej przy ul. Głogowskiej 53 performances "To jedno".

8. Biennale Fotografii dotyczy miłości, fascynacji, pełnego pasji podejścia do sztuki fotografii. Poddajemy pod namysł figurę amatora i pasjonata, analizujemy przygody fotograficznych fetyszystów, miłośników fotografii analogowej i cyfrowej, próbujemy zrozumieć fenomen kolekcjonerów-dziwaków, jak też przyglądamy się postaci fotografa ogarniętego namiętnością zdobywania obrazów, jakim jest paparazzo - wyjaśniają organizatorzy.

W sobotę w Galerii Ego przy ul. Wyspiańskiego 41/3 odbył się wernisaż fotografii "Love Hotel". Galeria Ego prezentuje wystawę opartą na doświadczaniu emocji w odbiorze obrazu, ale niekoniecznie w ustalonym jednokierunkowym szyku (od artysty do widza). Ciekawi nas odwrócenie relacji tak, by odbiorca sam wykreował „swój obraz” (w oparciu o impuls płynący z wybranych przez kuratorów fotografii) na bazie prywatnych doświadczeń i oczekiwań. Wystawa potrwa do 15 grudnia. Oprowadzania kuratorskie odbędą się w niedzielę o godz. 11:30 oraz 8 grudnia o godz. 16:00.

Natomiast w Galerii Raczej przy ul. Głogowskiej 53 odbył się performans "To jedno", który zaprezentowała Victoria Gray - niestety artystka zabroniła robić jakichkolwiek zdjęć.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: