Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Reklama na Grottgera zajęła drugie miejsce w konkursie na "Wzorcowy szyld" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Reklama na Grottgera zajęła drugie miejsce w konkursie na "Wzorcowy szyld"
14-11-2013 20:43   Janusz Ludwiczak
Szyld znajdujący się na ścianie kamienicy przy ul. Grottgera 6/6a zajął drugie miejsce w tegorocznym konkursie "Wzorcowy szyld" na najładniejszy i najlepiej wpisujący się w przestrzeń miejską szyld reklamowy.

Już po raz drugi Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania oraz Stowarzyszenie Ulepsz Poznań wspólnie z Uniwersytetem Artystycznym, pod patronatem Miejskiego Konserwatora Zabytków, Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego przeprowadziły konkurs na najładniejszy i najlepiej wpisujący się w przestrzeń miejską szyld reklamowy "Wzorcowy szyld". Do finałowego głosowania zgłoszono szyld znajdujący się na kamienicy przy ul. Grottgera 6/6a.

Chcąc zwrócić uwagę na istotę estetyki przestrzeni miejskiej w Poznaniu, postanowiliśmy, wzorem działań prowadzonych przez Forum Rozwoju Lublina, spojrzeć na problem z nieco innej perspektywy. Zamiast krytykować i piętnować złe przykłady chcielibyśmy wyróżnić te dobre, które stanowić powinny wzór do naśladowania. Z morza tandety i pstrokacizny chcemy wyłowić perełki i uzmysłowić poznaniakom, że estetyczny i nieagresywny szyld może być ciekawym uzupełnieniem budynku. Chcemy pokazać, że szyld może przyciągać i upiększać przestrzeń, która nas otacza - wyjaśniają organizatorzy.

Komisja konkursowa, składająca się z Miejskiego Konserwatora Zabytków, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania, Przewodniczącego Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania oraz dwóch przedstawicieli Uniwersytetu Artystycznego, Stowarzyszenia Ulepsz Poznań oraz Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania wybrała 6 finalistów, spośród 46 zgłoszeń.

Szyld pracowni BRIKS_Architekci i Quite Studio, znajdujący się na ścianie kamienicy przy ul. Grottgera 6/6a zajął drugie miejsce w głosowaniu. Zwycięzcą okazała się Wytwórnia Lodów Tradycyjnych przy ul. Kościelnej na Jeżycach.

"Wzorcowy Szyld 2013" - wyniki głosowania:
1. Wytwórnia Lodów Tradycyjnych, ul. Kościelna 52 - 810 głosów (36%)
2. BRIKS_Architekci / Quite Studio, ul. Grottgera 6/6a – 444 głosów (19,7%)
3. Pyszna Kuchnia, Stary Rynek 57 – 359 głosów (16%)
4. Wytwórnia Sztuki Użytkowej, ul. Gorczyczewskiego 8 – 300 głosów (13,3%)
5. M26 Lab, al. Marcinkowskiego 26 – 221 głosów (9,8%)
6. ForForm, ul. Paderewskiego 8 – 116 głosów (5,2%)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: