Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dopiero w styczniu w kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 uruchomiony zostanie szalet - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dopiero w styczniu w kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 uruchomiony zostanie szalet
08-11-2013 01:14   Janusz Ludwiczak
W suterenie kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 trwają prace przy budowie toalety publicznej, w której znajdować będą się również prysznice. Obiekt uruchomiony zostanie najprawdopodobniej dopiero w styczniu.

W maju w kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 ruszyła budowa toalety publicznej, o czym więcej w artykule: Rozpoczęła się budowa szaletu... w kamienicy przy Rynku Łazarskim.

Prace miały zakończyć się w listopadzie, jednak wszystko wskazuje na to, że obiekt zostanie uruchomiony dopiero w styczniu.

Musieliśmy przedłużyć umowę z wykonawcą. Trzeba było dostosować obiekt do niezależnych od budynku przyłączy wodnych i kanalizacyjnych. Wykonawca będzie musiał wykonać również nowe przyłącza energetyczne. Czekamy na zamienne pozwolenie na budowę. Zrezygnowałem też z ogrzewania elektrycznego, gdyż to rozwiązanie okazało się droższe. Udało nam się udrożnić jeden komin. Na pewno nie wzrośnie koszt inwestycji. Większość prac została wykonana - pomieszczenia były strasznie zawilgocone. Trzeba było wykonać żelowanie i osuszenie metodą iniekcji. Inwestycje może uda się ukończyć jeszcze w tym roku, ale sądzę, że nastąpi to jednak w styczniu - powiedział Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych.

W grudniu 2009 roku został wyburzony szalet, który znajdował się na Lejku Łazarskim. Zamiast nowej toalety początkowo na Rynku Łazarskim stanęły toi toje, które okazały się dużym problemem. Kupcom i klientom towarzyszyły nieprzyjemne zapachy, fatalne były też warunki sanitarne przenośnych toalet. W końcu spółka Targowiska ustawiła na płycie Rynku Łazarskiego kontener sanitarny. W momencie, kiedy powstanie szalet w kamienicy pod "piątką" tymczasowa toaleta w kontenerze ma zostać zlikwidowana. Budowa wc w kamienicy przy Rynku Łazarskim będzie kosztować ponad 700 tys. zł.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

29

wrz

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny, 90-lecie parafii - msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego

30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: