Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będą domagać się skrócenia drogi na dworzec - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będą domagać się skrócenia drogi na dworzec
08-11-2013 11:44   Janusz Ludwiczak
By dostać się z przystanku "Zintegrowane Centrum Komunikacyjne" na dworzec kolejowy trzeba nie tylko skorzystać z przejścia podziemnego pod ul. Matyi, ale przejść albo przez galerię handlową Poznań City Center albo iść naokoło drogą, która przypomina ślimak. Skrócenia drogi na dworzec będą domagać się uczestnicy piątkowego flashmoba.

W najbliższy piątek o godz. 17:30 na Moście Dworcowym odbędzie się flash mob "Ku*wa mać".

W związku z fatalnym nowym dworcem próba odwzorowania rysunku Raczkowskiego. Wchodzimy na przejście przed dworcem i stoimy 1 min. (..)Jest tylko jeden transparent wiadomo jaki” – piszą organizatorzy akcji. Więcej o akcji na portalu społecznościowym Facebook.

Niestety miasto nie zgodziło się na postulaty organizacji społecznych. Członkowie m.in. Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania proponowali, by zamiast przejścia podziemnego pozostało przejście naziemne.

Niezależni eksperci rekomendowali skrócenie drogi na dworzec. Natomiast reakcja urzędników jest sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem. Nie rozumiem dlaczego chcą na siłę kierować mieszkańców do centrum handlowego, zamiast umożliwić najprostsze dojście do dworca. Opracowanie naukowców z Politechniki Krakowskiej jasno pokazuje, że organizacje społeczne i mieszkańcy zabiegający o skrócenie drogi na dworzec, nie tylko kierują się logiką, ale przede wszystkim względami bezpieczeństwa użytkowników miejskiej przestrzeni - uważa Paweł Sowa ze Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: