Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 160 tysięcy odwiedziło Poznań City Center. Zniknie przejście dla pieszych na Moście Dworcowym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 160 tysięcy odwiedziło Poznań City Center. Zniknie przejście dla pieszych na Moście Dworcowym
29-10-2013 01:09   Janusz Ludwiczak
Przez cały weekend ponad 160 tysięcy osób postanowiło zobaczyć jak wygląda nowe centrum handlowe. Mimo, iż Poznań City Center został otwarty w piątek to musimy poczekać jeszcze na uruchomienie wind na nowym przystanku tramwajowym "Zintegrowane Centrum Komunikacyjne", na którym zatrzymują się linie nr 2, 6, 10, 12, 17, 18 i 23.

W piątek punktualnie o godz. 9 otwarto nowe centrum handlowe Poznań City Center, które powstało przy dworcu kolejowym. Na pierwsze zakupy i kawę przez pierwsze trzy dni funkcjonowania obiektu wybrało się ponad 160 tysięcy osób.

Poznań City Center ma 61 tys. m kw. powierzchni. Na trzech poziomach mieści się 230 sklepów i 35 barów, restauracji i kawiarni. Do dyspozycji klientów, a także pasażerów dworca jest parking na 1500 samochodów. Budowa centrum handlowego trwała dwa lata (rozpoczęła się w sierpniu 2011). Wraz z powstaniem nowego obiektu zmodernizowano również ulicę Matyi, zbudowano 2,5 km nowych dróg i 3 km ścieżek rowerowych. Całkowity koszt budowy wynosi 240 mln euro. W Poznań City Center pracę znalazło ponad 2,5 tys. osób.

Mimo, iż Poznań City Center został otwarty w piątek to musimy poczekać jeszcze na uruchomienie wind na nowym przystanku tramwajowym "Zintegrowane Centrum Komunikacyjne", na którym zatrzymują się linie nr 2, 6, 10, 12, 17, 18 i 23. Inwestor czeka na pozwolenie na użytkowanie. Windy mają zostać uruchomione jeszcze przed 1 listopada. Wtedy zlikwidowane zostanie tymczasowe przejście dla pieszych prowadzące przez Most Dworcowy, na wysokości wejścia do nowego dworca kolejowego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

do 25-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

25

wrz

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie muzykalia - koncert z utworami Grzegorza Ciechowskiego

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: