Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tłumy na otwarciu Poznań City Center - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tłumy na otwarciu Poznań City Center
26-10-2013 07:29   Janusz Ludwiczak
Tylko w ciągu pierwszych pięciu godzin otwarcia na pierwsze zakupy i kawę do nowootwartego centrum handlowego Poznań City Center przyszło ponad 25 tysięcy osób.

Drzwi do Poznań City Center otwarto punktualnie o godzinie 9.00. Pierwsi klienci, polujący na promocje i nagrody w konkursach przygotowane przez najemców pojawili się już o godzinie 4:30!

Nowe centrum handlowe przez symboliczne przecięcie wstęgi otworzyli wspólnie prezydent Poznania i Tomasz Lisiecki, prezes inwestora, firmy TriGranit. Ryszard Grobelny odbierając symboliczny, mosiężny klucz do Poznań City Center podkreślił, że miasto zyskuje nowy, duży zakład pracy, w którym zatrudnienie znajdzie ok. 2,5 tys. osób, a dzięki tej inwestycji Poznań ma nowy dworzec kolejowy i autobusowy, 2,5 km nowych dróg, 3 km ścieżek rowerowych, nowe przystanki tramwajowe i autobusowe, bezkolizyjne, bezpieczne przejście podziemne.

Poznań City Center ma 61 tys. m kw. powierzchni. Na trzech poziomach mieści się 230 sklepów i 35 barów, restauracji i kawiarni. Do dyspozycji klientów, a także pasażerów dworca jest parking na 1500 samochodów.

Budowa centrum handlowego trwała dwa lata (rozpoczęła się w sierpniu 2011). Wraz z powstaniem nowego obiektu zmodernizowano również ulicę Matyi, zbudowano 2,5 km nowych dróg i 3 km ścieżek rowerowych. Całkowity koszt budowy wynosi 240 mln euro. W Poznań City Center pracę znalazło ponad 2,5 tys. osób.

ZOBACZ TAKŻE: Co dalej z Głogowską?


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

do 22-06-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

25

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Nuda przy śmietniku" w wykonaniu grupy teatralnej dziecięcej w ramach projektu "Fabryka kultury". Wstęp wolny!

26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: