Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Europejski Dzień Języków obchodzono w Gimnazjum 51 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Europejski Dzień Języków obchodzono w Gimnazjum 51
22-10-2013 18:20   Janusz Ludwiczak
Od dwunastu lat obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Z tej okazji w Gimnazjum nr 51 odbył się "Pojedynek Gigantów". Uczniowie musieli m.in. zaśpiewać piosenkę w jednym z europejskich języków i przygotować narodową potrawę.

Od 2001 roku 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Europa może się poszczycić niezwykłym bogactwem językowym - posiada 23 języki urzędowe, a na jej terytorium istnieje ponad 60 lokalnych wspólnot posługujących się językami regionalnymi lub językami mniejszości. Aby zwrócić uwagę społeczeństwa na różnorodność lingwistyczną Rada Europy i Unia Europejska ustanowiły właśnie Europejski Dzień Języków.

Europejski Dzień Języków obchodzono również w Gimnazjum nr 51 przy ul. Potockiej. W trakcie "Pojedynku Gigantów" uczniowie musieli przygotować prezentacje na temat danego kraju, zaśpiewać piosenkę, przygotować plakat i flagę narodową o danym państwie oraz sporządzić narodową potrawę.

Najlepszym dwujęzycznym uczniem okazał się Mikołaj Zwierzycki z klasy IIIA, a kolejne miejsce zdobyli Agnieszka Mańkowska z IIIA i Swietłana Szczepańska z klasy IA.

Natomiast we współzawodnictwie drużynowym najlepsza okazała się klasa 3A. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 2A. Na podium znalazła się również reprezentacja IIB.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: