Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bożym Serduszkom stuknie 20 lat - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bożym Serduszkom stuknie 20 lat
20-10-2013 16:19   Janusz Ludwiczak
Powstał z inicjatywy ks. Ryszarda Dyca i Agnieszki Mareckiej. Występował m.in. w Częstochowie, Będzinie, Malborku, Wrocławiu, Gnieźnie, Toruniu, Kalwarii Zebrzydowskiej czy Licheniu. W listopadzie Zespół dziecięco-młodzieżowy "Boże Serduszka" będzie obchodzić 20-lecie istnienia.

Zespół dziecięco-młodzieżowy "Boże Serduszka" powstał we wrześniu 1993 roku. Współzałożycielem i pierwszym opiekunem chórku był ks. Ryszard Dyc, a dyrygentką Agnieszka Marecka. Zespół "Boże Serduszka" od samego początku z motto "Śpiewajmy Panu - z radością" tworzą dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.

Były momenty, że w chórku śpiewało nawet 100 osób, wśród nich byli również panowie. Obecnie zespół "Boże Serduszka" liczy 50 osób, wśród których są dzieci od przedszkola po gimnazjum - powiedziała Ania Wojdowska z zespołu dziecięco-młodzieżowego "Boże Serduszka".

"Boże Serduszka" swoje 20-lecie obchodzić będą 17 listopada.

Jubileusz rozpoczniemy mszą świętą, która zostanie odprawiona a o godz. 16:15 w kościele Matki Boskiej Bolesnej. Nasz zespół wystąpi w trakcie nabożeństwa oraz w trakcie specjalnego koncertu po mszy św. Planujemy również spotkanie z obecnymi i byłymi członkami chórku - zapowiada Ania Wojdowska.

"Boże Serduszka" występowały w różnych zakątkach Polski od Poznania po Licheń, Gniezno, Toruń, Częstochowę, Malbork, Wrocław i Kalwarię Zebrzydowską. W repertuarze zespołu są zarówno piosenki religijne, kolędy i pastorałki a także znane przeboje, pieśni ludowe i kanony z Taize. W styczniu 1999 roku "Boże Serduszka" wydały swoją pierwszą płytę CD i kasetę magnetofonową z okazji 5-lecia. Zespół może się również pochwalić znalezieniem się w finale VII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, zajęciem drugiego miejsca na IX Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Maryjnej w Polkowicach oraz nagrodą główną na Koncercie galowym XI Wielkopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej w Śremie w 2002 roku, a także zdobyciem I miejsca i nagrody głównej podczas festiwalu Sacrosong w Kaliszu w 2002 i 2003 roku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: