Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 60 tys. m kw. powierzchni i 250 sklepów - w piątek otwarcie Poznań City Center - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 60 tys. m kw. powierzchni i 250 sklepów - w piątek otwarcie Poznań City Center
20-10-2013 14:35   Janusz Ludwiczak
W piątek, po ponad dwóch latach budowy otwarte zostanie nowe centrum handlowe Poznań City Center, które powstało tuż obok dworca kolejowego.

Poznań City Center stanowić będzie część Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Pod jednym dachem znajdzie się nowy dworzec kolejowy i PKS, centrum handlowe i trzypoziomowy parking na 1500 samochodów. Miastu przybędzie ponadto 2,5 km nowych dróg, 3 km ścieżek rowerowych. W Poznań City Center zatrudnienie znajdzie ponad 2,5 tys. osób.

Uroczystości związane z wielkim otwarciem Poznań City Center rozpoczną się już w środę 23 października i potrwają aż do niedzieli. Dla poznaniaków, gości, pierwszych klientów przygotowano szereg atrakcji. Od dnia otwarcia trwać będzie loteria, w której do wygrania będzie ponad 400 atrakcyjnych nagród.

W środę w obecności Ambasadora Republiki Węgierskiej w Polsce odbędzie się odsłonięcie ufundowanej poznaniakom przez TriGranit tablicy pamiątkowej poświęconej zapomnianemu wydarzeniu z października 1956 roku, kiedy to poznaniacy pospieszyli z pomocą Braciom Węgrom walczącym krwawo z reżimem komunistycznym. Mieszkańcy Poznania spontanicznie oddawali krew, zbierali pieniądze na żywność i odzież. W uroczystości weźmie udział Laszlo Mansfeld, brat zamordowanego przez komunistów węgierskiego bohatera narodowego tamtych gorących dni, Petera Mansfelda. Poznański Oddział IPN przygotował z tej okazji okolicznościową wystawę pt. "Rozstrzelane Miasta. Poznań – Budapeszt 1956", którą przez kilka tygodni będzie można oglądać w holu dworca PKP - informuje Przemysław Terlecki, rzecznik inwestora, firmy TriGranit.

Poznań City Center otwarty zostanie w piątek, 25 października o godz. 9:00.

Punktualnie o godzinie 9.00 nastąpi uroczyste przecięcie wstęgi. Prezydent Poznania otrzyma od Inwestora symboliczny Klucz do Poznań City Center. Pierwsi klienci wpuszczeni zostaną do środka. Wspólnie z najemcami przygotowano dla nich wiele niespodzianek. Będą prezenty, Rogale Marcińskie, konkursy nawiązujące do hasła-powitania ”Hello”, warsztaty ręcznego wyrobu słodyczy dla dzieci (Słodka Cytrynka), wieczorem (19.00) koncert charyzmatycznej wokalistki Marty Podulki z zespołem oraz liczne atrakcje przygotowane przez samych najemców centrum - wyjaśnia Przemysław Terlecki.

W sobotę na klientów czekają konkursy i warsztaty, pokazy i nauka "wycinania hołubca" prowadzona przez poznańskie zespoły folklorystyczne. Od godz. 16:30 dzieci będzie zabawiał poznański Teatr Promyk, który wystąpi z przedstawieniem "O księciu Bolku i smoku Wartusiu". Dzień później przygotowany zostanie pokaz wypieku Rogali Marcińskich, a w samo południe o godz. 12:00 oficjalna prezentacja żeńskiej drużyny koszykarskiej Poznań City Center AZS walczącej w tym sezonie o awans do ekstraklasy. Przez cały weekend czynna będzie fotobudka, w której będzie można zrobić sobie nietypowe, śmieszne zdjęcie.

Poznań City Center ma ponad 60 tys. m kw. powierzchni. W przydworcowym centrum handlowym mieści się ponad 250 sklepów (w tym m.in. supermarket Piotr i Paweł, sklep z elektroniką sieci Saturn, sklepy odzieżowe: H&M, House, Reserved, Cubus, Cropptown, drogeria Rossmann i Sephora czy punkty gastronomiczne: Pizza Hut, KFC, Mc Donald's, Burger King, Nordsee). Do dyspozycji klientów będzie parking na ponad 1500 samochodów. Oprócz centrum handlowego powstanie również nowy dworzec PKS na 19 stanowisk, który jest dobudowywany do nowego dworca PKP. Całkowity koszt inwestycji wynosi 240 mln euro.

Na kilka dni przed wielkim otwarciem wynajęto 86 procent powierzchni Poznań City Center. Budowa centrum rozpoczęła się w sierpniu 2011 roku. Inwestycję realizują wspólnie spółki: TriGranit Development Corporation, PKP S.A. i fundusz Europa Capital. Zintegrowane Centrum Komunikacyjne i Handlowe to także sieć 2,5 km nowych dróg, 3 km ścieżek rowerowych, przejście podziemne, nowy przystanek tramwajowy - podsumowuje Przemysław Terlecki, rzecznik inwestora, firmy TriGranit.

Mimo, iż nowe centrum handlowe nie zostało jeszcze otwarte, to już może pochwalić się pierwszą nagrodą. Inwestycja została nagrodzona pięcioma gwiazdkami w kategorii Najlepszy Obiekt Wielofunkcyjny w Polsce podczas gali European Property Awards.


Komentarze (2)

22-10-2013 14:34:49
mari
czy będzie top shop?
20-10-2013 16:24:32
mieszkaniec Śniadeckich
TriGranit - dziękujemy za bezdomnych!
Aktualności
Niezapominajka
15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: