Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Targowi policjanci wyróżnieni za błyskawiczne rozwikłanie sprawy włamania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Targowi policjanci wyróżnieni za błyskawiczne rozwikłanie sprawy włamania
19-10-2013 08:31   Janusz Ludwiczak
Komendant Miejski Policji w Poznaniu przyznał wyróżnienia pieniężne policjantom z Komisariatu Policji Poznań-Targi, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn włamujących się do mieszkania. Profesjonalizm prowadzonych czynności dochodzeniowo-śledczych pozwolił policjantom na zebranie dowodów przeciwko zatrzymanym w innej sprawie, w której skradzione mienie szacowane było na kwotę prawie 150 tysięcy złotych.

Dwa tygodnie temu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli aparat USG i komputery z biura firmy medycznej przy ul. Chełmońskiego. Ci sami sprawcy dwa dni później próbowali włamać się do jednego z mieszkań przy ul. Grottgera. Okazało się, że są to recydywiści. Grozi im kara do 10 lat więzienia. Więcej w artykule: Ukradli aparat z USG z Chełmońskiego, próbowali okraść mieszkanie przy Grottgera.

Mł. insp. Roman Kuster, Komendant Miejski Policji w Poznaniu podjął decyzję o wyróżnieniu policjantów, którzy zatrzymali sprawców obu włamań. Policjanci z Komisariatu Policji Poznań-Targi, w trakcie spotkania, otrzymali promesy nagrodowe, będące wyróżnieniem za błyskawiczną akcję i realizację sprawy. Komendant podkreślił, że zaangażowanie, profesjonalizm i kreatywność policjantów zawsze budzi uznanie w jego oczach i zasługuje na uhonorowanie, motywujące do jeszcze lepszej służby na rzecz społeczeństwa - wyjaśnia podkom. Zbigniew Paszkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Straty dotyczące skradzionego sprzętu sięgnęły 150 tysięcy złotych. Policjanci z komisariatu targowego rozpoczęli typowanie potencjalnych sprawców. Po kilku dniach w ręce policjantów wpadło dwóch mężczyzn, włamujących się do mieszkania. Profesjonalnie prowadzone czynności dochodzeniowo-śledcze, a także czujność i skrupulatność funkcjonariuszy zajmujących się sprawą, pozwoliły na zebranie niepodważalnych dowodów przeciwko zatrzymanym, w sprawie włamania sprzed dwóch tygodni - podsumowuje podkom. Zbigniew Paszkiewicz, Komenda Miejska Policji w Poznaniu.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: