Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Niepełnosprawni zostali żołnierzami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Niepełnosprawni zostali żołnierzami
19-10-2013 08:22   redakcja, chor. Marcin Szubert
Żołnierze Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. bryg. Franciszka Seweryna Włada z Poznania, spotkali się z niepełnosprawnymi podopiecznymi Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Iskra.

Na zaproszenie Stowarzyszenia żołnierze 2 kursu Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych wybrali się z ważną misją na ul. Grunwaldzką 55, gdzie mieści się siedziba Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Iskra. Stowarzyszenie zajmuje się osobami o różnym stopniu niepełnosprawności.

Żołnierze Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych spotykają się regularnie z dziećmi i młodzieżą w placówkach oświatowych. Opowiadają o wojsku, organizują prezentacje sprzętu i wyposażenia wojskowego.

Podczas spotkania z podopiecznymi stowarzyszenia zorganizowali prezentację umundurowania i wyposażenia wykorzystywanego przez żołnierzy różnych specjalności. Wszyscy mogli przymierzyć mundur, odzież ochronną, założyć hełm, sprawdzić: jak trudno oddycha się w masce przeciwgazowej, czy śpiwór wojskowy jest wygodny a plecak żołnierski bardzo ciężki, oraz zadać bardzo wiele pytań dotyczących wojska. Spotkanie było bardzo żywiołowe i spontaniczne a odpowiedzi trafne, czasem wesołe lub zaskakujące.


Fot: archiwum SPWLąd

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: