Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Filip Springer laureatem Łazarskiej Nagrody Artystycznej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Filip Springer laureatem Łazarskiej Nagrody Artystycznej
18-10-2013 08:39   Janusz Ludwiczak
Nowy sezon kulturalno-oświatowy zainaugurowano w Klubie Osiedlowym "Krąg". Podczas uroczystości ogłoszono laureata tegorocznej Łazarskiej Nagrody Artystycznej, którą otrzymał Filip Springer - poznaniak mieszkający do niedawna na Łazarzu, były instruktor Szczepu "Łazarz", absolwent archeologii na UAM, reporter i fotograf, autor książki reporterskiej "Miedzianka. Historia znikania", która znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike.

Podczas uroczystego otwarcia sezonu kulturalno-oświatowego 2013/2014 przedstawiono nowego komendanta Szczepu Łazarz. Została nim druhna Dorota Wysocka. Natomiast Jerzy Rogal, prezes Klub Krajoznawstwa i Turystyki Pieszej "Piechur" przekazał na ręce Jerzego Babiaka medal z okazji 100-lecia turystyki krajoznawczej w Poznaniu.

Przyznano również Łazarską Nagrodę Artystyczną, które laureatem został Filip Springer - poznaniak mieszkający do niedawna na Łazarzu, były instruktor Szczepu "Łazarz", absolwent archeologii na UAM, reporter i fotograf, autor książki reporterskiej "Miedzianka. Historia znikania", która znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike oraz książki "Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u", wybranej w plebiscycie "Książka Roku" Programu 3. Polskiego Radia.

Jest to nagroda dla osób, które w jakiś sposób są związane z Łazarzem. Do tej pory nominowane były osoby związane ze środowiskiem plastycznym. Jednym z laureatów jest m.in. Kazimierz Rafalik. W zeszłym roku nagrodę otrzymała Dorota Mierzyńska - powiedział Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

W trakcie inauguracji zaśpiewała Mademoiselle Carmell w towarzystwie grającego na akordeonie Mateusza Donieca. Na zakończenie otwarta została wystawa malarstwa Krystyny Czarneckiej-Augustyniak "Drobiny szczęścia - tutaj?"


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: