Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkańcy Śniadeckich i okolic stanowczo nie chcą przytuliska dla bezdomnych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mieszkańcy Śniadeckich i okolic stanowczo nie chcą przytuliska dla bezdomnych
10-10-2013 01:14   Janusz Ludwiczak
Mieszkańcy ulicy Śniadeckich są zdecydowanie przeciwni uruchomieniu przytuliska dla bezdomnych. W trakcie spotkania z policją, strażą miejską i urzędnikami ustalono, że Rada Osiedla Św. Łazarz wystąpi do prezydenta miasta i PKP o wskazanie innych lokalizacji.

Jak już pisaliśmy kilka dni temu w przyszłym roku w budynku przy ul. Śniadeckich 12 Caritas planuje uruchomić przytulisko dla bezdomnych, w którym znajdzie się noclegowania, jadłodajnia, ambulatorium i gabinet terapeutyczny dla 50 osób, o czym więcej w artykule: Caritas planuje na Śniadeckich otworzyć jadłodajnię i ogrzewalnię dla bezdomnych.

W środę spotkanie w tej sprawie z mieszkańcami, policją, strażą miejską i przedstawicielami miejskich jednostek zorganizowała Rada Osiedla Św. Łazarz.

Chcieliśmy uzyskać opinie policji i innych służb. Stąd dzisiejsze spotkanie - wyjaśnia Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz, a zarazem Radny Miasta Poznania.

Jeśli powstanie ten ośrodek i będą się dziać niepokojące rzeczy będziemy interweniować - uspokoił nadkom. Marek Chmielewski, komendant Komisariatu Policji Poznań-Targi.

Mieszkańcy chwalili policję, ale jednak tylko podczas pracy przy konferencji klimatycznej czy spotkaniu Taize. Wskazywali, że gdy działał ośrodek Ostoja nie dawali sobie rady strażacy, jak twierdzili dochodziło do kilku pożarów.

Miałem wielokrotnie sytuację, że bezdomni przesiadywali na ostatnim piętrze naszej kamienicy, w dodatku z papierosem. Wolę nie myśleć co by się stało, gdyby od tego papierosa zaprószył się ogień na drewnianych schodach - wskazywał jeden z mieszkańców.

To miejsce w centrum miasta jest o tyle istotne, że niektórzy nie są wstanie dojechać na Szczepankowo. Pracuję 20 lat wśród osób bezdomnych. Jeździłam wielokrotnie po Polsce i widziałam dużo tego typu placówek między osiedlami - przekonywała Wiesława Cieślik, kierownik Ośrodka dla Bezdomnych na Michałowie.

Deweloper budujący nową galerię przy dworcu chciał się pozbyć tych bezdomnych. Tu docelowo miało powstać przedszkole - twierdzi Marietta Niemier z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Sugerowałbym, żebyście nie negowali samego pomysłu tylko zażądali od prezydenta wskazania nowej lokalizacji. Jak Trigranit otworzy swoją inwestycje to i tak bezdomni się rozprzestrzenią - powiedział Michał Tomczak, przewodniczący Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia.

Radny Wojciech Wośkowiak zapowiedział, że Rada Osiedla Św. Łazarz wystąpi do prezydenta miasta, ZKZL i PKP o wskazanie innych lokalizacji, w których mogłoby działać przytulisko dla bezdomnych.


Komentarze (2)

15-10-2013 07:13:18
Mieszkaniec_Poznania
Mieszkańcy Śniadeckich, przecież chodzi tu o wizerunek miasta Poznania. Ściąganie bezdomnych do centrum Poznania tuż przy Międzynarodowych Targach Poznańskich, 5 minut pieszo od Dworca Głównego, 3 minuty od Baru mlecznego, za płotem Park Wilsona.
14-10-2013 20:46:22
Mieszkaniec_Poznania
Z tego co wiadomo mieszkańcy Poznania są za utworzeniem PRZYTULISKA co wynika z wyboru społecznego, nie oznacza to że są zadowoleni z lokalizacji, jest to nadinterpretacja. Z całym szacunkiem również jestem za przytuliskiem ale miejsce przy wejściu do Międzynarodowych Targów Poznańskich jest pomysłem poronionym. Ta lokalizacja będzie sprzyjać przesiadywaniu przez bezdomnych w Parku Wilsona który znajduje się tuż za płotem. Blisko do Dworca Głównego gdzie bezdomni będą chodzić by prosić od przyjezdnych grosz na strawę, pewnie grosz ten znajdzie inne przeznaczenie bo strawę będzie można dostać w przytulisku. Do Poznania będą zjeżdżać się bezdomni z całego kraju, bo są tutaj super warunki. Blisko dworca powiększy to statystyki bezdomnych w Poznaniu. Czy mieszkańcy byli poinformowani o lokalizacji przytuliska w momencie głosowania?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: