Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na ul. Wyspiańskiego posadzona zostanie nowa zieleń i pojawią się ławki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na ul. Wyspiańskiego posadzona zostanie nowa zieleń i pojawią się ławki
09-10-2013 22:13   Janusz Ludwiczak
W czwartek Zarząd Dróg Miejskich rozpocznie prace związane z rewaloryzacją szaty roślinnej po południowej stronie ulicy Wyspiańskiego pomiędzy Wojskową a Jarochowskiego. Docelowo nowa zieleń w tej części Łazarza pojawi się wiosną przyszłego roku. Ponadto drogowcy przewidzieli zamontowanie małej architektury - pojawią się m.in. ławki.

Jak zapewnia ZDM rewitalizowany teren zostanie zabezpieczony przed parkującymi samochodami.

W pierwszej kolejności wykonane zostaną prace związane z wymianą podłoża i przygotowaniem gleby do obsadzeń. Teren zieleni zostanie również zabezpieczony przed rozjeżdżaniem przez samochody. Prace drogowe potrwają do końca października - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Na czas prowadzonych prac piesi będą mogli korzystać jedynie z chodnika po północnej stronie ulicy Wyspiańskiego (po stronie City Parku). Ponadto wprowadzony zostanie zakaz parkowania pomiędzy ul. Jarochowskiego a Wyspiańskiego.

Wiosną 2014 r. przystąpimy do zagospodarowania terenu roślinnością. Docelowo przewidziano również w tym miejscu elementy małej architektury. Ustawienie nowych ławek, koszy na śmieci uzależnione jest od uzyskania środków finansowych na ten cel. Prace na ulicy Wyspiańskiego prowadzone są w ramach rekompensat wyznaczonych przez Wydział Ochrony Środowiska UMP - dodaje ZDM.

Ulica Wyspiańskiego zmienia swoje oblicze od konferencji klimatycznej, która odbyła się w grudniu 2008 roku. Po obu stronach ulicy pojawiły się drzewa. Planowana jest również rewaloryzacja ulicy Wyspiańskiego na odcinku pomiędzy Reymonta a Wojskową.


Komentarze (5)

12-10-2013 17:32:19
mieszkanka łazarza
@N-el niestety jesteś typowym przedstawicielem polskiego społeczeństwa :(, które musi zaparkować zaraz przy drzwiach wejściowych.. byleby się nie nachodzić. Przecież są miejsca np. niedaleko hotelu Dorian, można zaparkować na okolicznych ulicach.. wiadomo, że rano zawsze jest większe natężenie ruchu i osób parkujących, ale nie jest tak, że nie ma w ogóle miejsca.. skoro możesz przejechać do pracy 30 km, to 0,5 km piechotą wyjdzie tylko na zdrowie.
11-10-2013 08:27:57
N-el
A jakiś parking dla pracujących w szkole nauczycieli miasto przewidziało? Pewnie że nie. Dojeżdżam 30 km do pracy i jestem skazany na samochód i gdzie mam parkować?
10-10-2013 07:43:04
Alex
Jestem pewien, że pomimo zabezpieczeń samochodowi bandyci i wandale będą nadal parkować swoje auta na chodnikach za barierkami a SM i policja będą się temu bezczynnie przyglądać. Tak się dzieje wszędzie w mieście i nie widzę powodu, aby teraz miało być inaczej. Dopóki nie zmieni się przyzwolenie służb porządkowych na niszczenie chodników i zieleni takie remonty nie mają za bardzo sensu.
09-10-2013 22:47:07
TOMI
Brakuje tez wiele drzew na odcinku od Matejki do Głogowskiej - wiele miejsc po drzewach zostało wyłożonych pozbrukiem!!! Barkuje też kilka drzew( robinii) na Matejki na odcinku od Wyspianskiego do Niegolewskich- czy zostaną jesienią posadzone?
09-10-2013 22:37:39
mieszkanka łazarza
a co z zielenią np. na sczanieckiej w miejscu w którym waśnie odbywa się wymiana chodnika... czy coś wiadomo czy w tym miejscu również będzie posadzona zieleń ? czy miejsca przeznaczone na zieleń a rozjeżdżone przez parkujące samochody zostanie zabudowana całkowicie chodnikiem ? to byłby skandal !!! kolejne 2 dni pokażą jaką rewaloryzację ulicy zaprojektował ZDM.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: