Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Źródełko alkoholowe wybiło na Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Źródełko alkoholowe wybiło na Głogowskiej
05-10-2013 00:36   Janusz Ludwiczak
W lokalu przy ul. Głogowskiej 75, gdzie przez 20 lat działa cukiernia-kawiarnia Cafe Italia otwarty został sklep "Źródełko spożywczo-monopolowy".

W lutym z głównej łazarskiej ulicy zniknęła kolejna cukiernia i kawiarnia. Po ponad 20 lat funkcjonowania zamknięta została Cafe Italia, założona w 1992 roku. Już dwa lata temu zlikwidowany został Dobski, jednak lokal przejęła cukiernia Gruszecki.

Kilka dni temu, gdzie mieściła się cukiernia i kawiarnia otwarty został sklep "Źródełko spożywczo-monopolowy". Zamiast Hortexu - salon dywanów, w miejscu Regionalnej bank. Czy podobny los czeka kolejne cukiernie, kawiarnie i sklepy? Z pewnością ulica Głogowska traci coraz bardziej swój handlowy i niegdyś reprezentacyjny charakter.


R E K L A M A

Komentarze (5)

05-10-2013 20:38:15
mieszkaniec
Głogowska to reklamowa pstrokacizna, nad którą to nie chce się pochylić MKZ. Ups przepraszam, jeżeli trzeba to zabroni ocieplenia kamienicy, albo instalacji rolet zewnętrznych bo "to za duża ingerencja w zabytkową tkankę". Tylko jakoś fronty sklepowe i "bankowe" mogą robić co chcą
05-10-2013 12:35:46
morlock
Bym zapomniał. Gdyby na Głogowskiej cały ruch samochodowy poprowadzić torami tramwajowymi, lewy pas przeznaczyć wylącznie dla rowerów a chodnik ograniczyć do 45cm to z prawego pasa powstanie całkiem fajny parking dla kredytobiorców.(A du*nie się dziwią że handlowa rola Głogowskiej wymiera). Oddać kamienicznikom jeszcze chodniki, myto pobiorą se zdalnie przez viatoll dla zachipowanych obowiązkowo pieszych. Jedno mnie dziwi - imaginujta se ludziska - kamienica napakowana bankami jak ja ruskim spirytusem a odśnieżać, sprzątać nima kómu.Mnie to strasznie wpienia bo mam zimowe papcie bez bieżnika, podobnie jak większość kobiet w "zimowych" kozaczkach. Newton ująłby to pewnie w postać reguły powszechnego pazerniactwa: im więcej banków w kamienicy tym większy syf na trotuarze (to chodnik ale po klingońsku). A bez niedomówień - cały wpis dotyczy ulicy Głogowskiej na naszym, Łazarskim odcinku.
05-10-2013 12:10:10
JS
Przykład można wziąć z Głogowskiej 51 - tam połączono pomieszczenia i zamurowano wejście. Mieszkańcy biegają dookoła i wchodzą od Kanałowej :)
05-10-2013 08:03:02
morlock
Łee, a ja naiwny myślałem że tam bank czy inny skok powstanie. Ale jest jeszcze fajny lokal przy Głogowskiej, po "abc" i sąsiedni pustostan "do wynajęcia" po lumpexie. Gdyby połączyć oba lokale zamurowując dzielące je wejście do mieszkań mieszkańcom wyższych pięter kamienicy to powstanie przestronne pomieszczenie na tak brakujący nam kredytowy interes. Ach, te czynsze.
05-10-2013 01:17:13
JS
Ło Matko, jaka obrzydliwa witryna. Oby szybciutko się zwinął. Lepiej to wyglądało nawet jak stało puste :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: