Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Alarm bombowy w Poznań City Center. Policja złapała sprawcę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Alarm bombowy w Poznań City Center. Policja złapała sprawcę
03-10-2013 01:14   Janusz Ludwiczak
Policjanci zatrzymali 33-letniego sprawcę fałszywego alarmu w Poznań City Center. Mężczyźnie grozi kara 8 lat więzienia.

We wtorek kilka minut przed godz. 17 policjanci otrzymali zgłoszenie o podłożeniu bomby w powstającym centrum handlowym Poznań City Center.

Informację przekazał zarządca centrum, który chwilę wcześniej odebrał telefon od anonimowego rozmówcy. Właśnie w trakcie tej rozmowy administrator usłyszał, że na terenie centrum handlowego znajduje się bomba. Na miejsce skierowano kilkudziesięciu policjantów z KMP w Poznaniu, którzy ewakuowali około tysiąca osób. Na miejsce przyjechali policjanci przeszkoleni w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy sprawdzili cały budynek. W czynnościach wykorzystano specjalnie wyszkolone psy. Żeby mieć pewność, że jest bezpiecznie pirotechnicy musieli sprawdzić około 150 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Nie znaleźli żadnych niebezpiecznych materiałów. W tym samym czasie swoje działania prowadzili kryminalni, którzy zbierali informacje o osobie, która wywoła alarm. Jeszcze tego samego dnia, późnym wieczorem policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Poznania - wyjaśnia Dawid Marciniak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Sprawy fałszywego alarmu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 33-latek może też ponieść koszty związane z ewakuacją i całą akcją.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty kulinarne dla Aktywnych 60+- zdrowy posiłek- jesienne menu

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
IX sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

22

lis

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Jesienne warsztaty plastyczne z okazji Dnia Kredki" - dla dzieci szkolnych

27

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: