Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Alarm bombowy w Poznań City Center. Policja złapała sprawcę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Alarm bombowy w Poznań City Center. Policja złapała sprawcę
03-10-2013 01:14   Janusz Ludwiczak
Policjanci zatrzymali 33-letniego sprawcę fałszywego alarmu w Poznań City Center. Mężczyźnie grozi kara 8 lat więzienia.

We wtorek kilka minut przed godz. 17 policjanci otrzymali zgłoszenie o podłożeniu bomby w powstającym centrum handlowym Poznań City Center.

Informację przekazał zarządca centrum, który chwilę wcześniej odebrał telefon od anonimowego rozmówcy. Właśnie w trakcie tej rozmowy administrator usłyszał, że na terenie centrum handlowego znajduje się bomba. Na miejsce skierowano kilkudziesięciu policjantów z KMP w Poznaniu, którzy ewakuowali około tysiąca osób. Na miejsce przyjechali policjanci przeszkoleni w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy sprawdzili cały budynek. W czynnościach wykorzystano specjalnie wyszkolone psy. Żeby mieć pewność, że jest bezpiecznie pirotechnicy musieli sprawdzić około 150 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Nie znaleźli żadnych niebezpiecznych materiałów. W tym samym czasie swoje działania prowadzili kryminalni, którzy zbierali informacje o osobie, która wywoła alarm. Jeszcze tego samego dnia, późnym wieczorem policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Poznania - wyjaśnia Dawid Marciniak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Sprawy fałszywego alarmu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 33-latek może też ponieść koszty związane z ewakuacją i całą akcją.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: