Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Alarm bombowy w Poznań City Center. Policja złapała sprawcę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Alarm bombowy w Poznań City Center. Policja złapała sprawcę
03-10-2013 01:14   Janusz Ludwiczak
Policjanci zatrzymali 33-letniego sprawcę fałszywego alarmu w Poznań City Center. Mężczyźnie grozi kara 8 lat więzienia.

We wtorek kilka minut przed godz. 17 policjanci otrzymali zgłoszenie o podłożeniu bomby w powstającym centrum handlowym Poznań City Center.

Informację przekazał zarządca centrum, który chwilę wcześniej odebrał telefon od anonimowego rozmówcy. Właśnie w trakcie tej rozmowy administrator usłyszał, że na terenie centrum handlowego znajduje się bomba. Na miejsce skierowano kilkudziesięciu policjantów z KMP w Poznaniu, którzy ewakuowali około tysiąca osób. Na miejsce przyjechali policjanci przeszkoleni w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy sprawdzili cały budynek. W czynnościach wykorzystano specjalnie wyszkolone psy. Żeby mieć pewność, że jest bezpiecznie pirotechnicy musieli sprawdzić około 150 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Nie znaleźli żadnych niebezpiecznych materiałów. W tym samym czasie swoje działania prowadzili kryminalni, którzy zbierali informacje o osobie, która wywoła alarm. Jeszcze tego samego dnia, późnym wieczorem policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Poznania - wyjaśnia Dawid Marciniak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Sprawy fałszywego alarmu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 33-latek może też ponieść koszty związane z ewakuacją i całą akcją.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: