Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Równo za cztery tygodnie otwarcie Poznań City Center i nowego dworca PKS - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Równo za cztery tygodnie otwarcie Poznań City Center i nowego dworca PKS
27-09-2013 17:12   Janusz Ludwiczak
Za niespełna miesiąc, 25 października otwarte zostanie nowe centrum handlowe Poznań City Center. Równocześnie uruchomiony zostanie nowy dworzec PKS i parking na tysiąc samochodów, który powstał nad peronami 4, 5 i 6.

25 października otwieramy centrum handlowe Poznań City Center, udostępniamy parking, nowe drogi, także przystanek tramwajowy. Nie będzie to jakieś spektakularne, huczne otwarcie. Zaprosimy mieszkańców i podróżnych do zrobienia pierwszych zakupów i skorzystania z szykowanych przez wielu najemców promocji i niespodzianek. Będzie symboliczny klucz do Poznań City Center, który chcemy przekazać poznaniakom składając go na ręce Prezydenta Poznania. Planujemy, aby wszystko było gotowe do 25 października. Pewno drobne prace wykończeniowe będą jeszcze prowadzone wieczorami, ale obiekt ma normalnie funkcjonować - przekonuje Przemysław Terlecki, rzecznik inwestora, firmy TriGranit.

Poznań City Center, które otwarte zostanie 25 października o godz. 15:00 stanowić będzie część Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Na powierzchni ponad 60 tys. m kw. powstanie ponad 200 sklepów (w tym m.in. supermarket Piotr i Paweł, sklep z elektroniką sieciSaturn, sklepy odzieżowe: H&M, House, Reserved, Cubus, Cropptown, drogeria Rossmann i Sephora czy punkty gastronomiczne: Pizza Hut, KFC, Mc Donald's, Burger King, Nordsee). Do dyspozycji klientów będzie parking na ponad 1500 samochodów. Oprócz centrum handlowego powstanie również nowy dworzec PKS na 19 stanowisk, który jest dobudowywany do nowego dworca PKP. Całkowity koszt inwestycji wynosi 240 mln euro.

Dwa dni wcześniej, 23 października, w dniu węgierskiego Święta Narodowego chcemy odsłonić w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym tablicę pamiątkową, polsko-węgierską, poświęconą heroicznej postawie i pomocy, jaką poznaniacy udzielili w październiku 1956 roku walczącym z wojskami sowieckimi mieszkańcom Budapesztu. Szczegóły to na razie tajemnica. Ma to być prezent TriGranit dla poznaniaków, dowód uznania dla wspaniałej, choć często też okupionej ofiarami historii Poznania - zdradza Przemysław Terlecki.

25 października otwarty zostanie również trzypoziomowy parking na 1000 aut, który stanął między nowym a starym dworcem Poznań Główny, nad peronami 1, 2 i 3. Wiadomo już, że za godzinę parkowania będzie trzeba zapłacić 3 złote w ciągu dnia i 2 złote w nocy (między 24 a 8). Za pierwszy kwadrans nie będzie pobierana żadna opata, aby umożliwić kierowcom przywiezienie albo odebranie z dworca pasażerów PKP.

Mimo, iż nowe centrum handlowe nie zostało jeszcze otwarte, to już może pochwalić się pierwszą nagrodą. Inwestycja została nagrodzona pięcioma gwiazdkami w kategorii Najlepszy Obiekt Wielofunkcyjny w Polsce podczas gali European Property Awards.


R E K L A M A

Komentarze (2)

02-10-2013 19:23:45
nick
"Najlepszy Obiekt Wielofunkcyjny" hehe...
28-09-2013 22:35:43
De.
Ta nagroda to jakiś żart?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: