Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Można już poserfować po internecie podróżując tramwajem lub autobusem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Można już poserfować po internecie podróżując tramwajem lub autobusem
26-09-2013 13:29   Janusz Ludwiczak
W 300 autobusach i 125 tramwajach MPK można przeczytać portale internetowe, zajrzeć na Facebooka czy wysłać e-maila. Inea udostępniła w pojazdach komunikacji miejskiej hotspoty.

Chcemy korzystać z internetu nie tylko w domu czy w pracy, ale wszędzie tam, gdzie spędzamy nasz czas. Nie wyobrażamy sobie już życia bez internetu. Odpowiedzią jest szeroki dostęp do mobilnej sieci hotspotów Inea, będący uzupełnieniem naszej obecnej oferty internetowej - mówi Janusz Kosiński, prezes Inea.

Hotspoty będą zasilane technologią mobilną, przez wifi. Dostęp do internetu w tramwajach i autobusach będzie bezpłatny przez 15 minut, a dla abonentów sieci Inea przez cały czas. Co ciekawe za hotspoty MPK nie zapłaciło ani grosza.

Bez wahania zdecydowaliśmy się na ten projekt odpowiadając na potrzeby naszych pasażerów. Rolę internetu i social media trudno dziś przecenić. W ubiegłym roku na naszej stronie internetowej mieliśmy 47 mln odsłon i 2,3 mln unikalnych użytkowników. Nasz profil na Facebooku ma ponad 13 tysięcy fanów. Internet to niezwykle ważny kanał komunikacji i to komunikacji interaktywnej, a zależy nam na tym, by z informacją pasażerską dotrzeć jak najszybciej do najszerszego grona klientów. Dzięki internetowi możemy ich powiadomić o zmianach w układzie komunikacyjnym, o objazdach i utrudnieniach, możemy wskazać im alternatywne połączenia i doradzić najkorzystniejsze drogi dojazdu. Dobra i szybka informacja pasażerska to ważna podstawa sprawnej komunikacji - wskazuje Iwona Gajdzińśka, rzecznik prasowy MPK.

A jak to technicznie będzie działać?

Uruchomiliśmy mobilne hotspoty we wszystkich tych tramwajach i autobusach, w których była możliwość techniczna i formalna zainstalowania urządzeń niezbędnych do świadczenia usługi internetowej. W kolejnym etapie naszych działań chcemy sukcesywnie oddawać pozostałe hotspoty. Znajdą się one jeszcze w modelach prototypowych, pojazdach objętych gwarancją, jak np. w tramwajach Solaris Tramino, w których instalacja hotspotów wymaga dodatkowych ustaleń oraz w pojazdach Siemens Combino i Modertrans Moderus Beta, w których instalacja wymaga nadzoru inżynierskiego ze strony serwisu producenta - objaśnia Michał Korzeniewski, dyrektor ds. rozwoju Inea.

W autobusie i tramwaju znajduje się router, który zasilany jest z anteny gsm, korzystamy z zasięgu sieci komórkowej. Wszystko zależne będzie od sieci mobilnej, czyli w jakim miejscu jesteśmy w mieście, jaki jest zasięg. Gdy jesteśmy w tunelu to sygnał może nawet zniknąć - dodaje Michał Korzeniewski z Inea.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

22

lis

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Jesienne warsztaty plastyczne z okazji Dnia Kredki" - dla dzieci szkolnych

27

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

28

lis

17:00
XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II Gimnazjum nr 51 ul. Potockiej 38
Konsultacje społeczne ws. przebudowy ulicy Kolejowej
► więcej szczegółów

29

lis

do 01-12-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: