Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W MPK poleje się krew - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W MPK poleje się krew
27-09-2013 00:46   Janusz Ludwiczak
W weekend w zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej stanie specjalny autobus, w którym będzie można oddać krew dla dzieci z chorobami nowotworowymi. Wszyscy dawcy w wieku od 18 do 45 lat będą mogli również zapisać się do Banku Dawców Szpiku.

W piątek, sobotę i niedzielę w godz. od 8:00 do 13:00 na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej odbędzie się otwarta akcja poboru krwi dla dzieci z chorobami nowotworowymi.

Oddając krew pomagamy innym, a sami możemy przy okazji skontrolować swoje zdrowie, sprawdzona będzie również krew. Nie każdy z nas ma czas i chęci na wizytę u lekarza - mówi Roman Modrzyński z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK Poznań.

Krew zacząłem oddawać systematycznie jak zachorowała moja żona. Niestety przegraliśmy z jej chorobą, mimo to krew oddaje dalej, bo wiem, że mogę pomóc. A przy okazji mam dzień wolny i dostaję dawkę energetyczną w postaci czekolad - dodaje Roman Modrzyński.

Zebrana krew zostanie przekazana na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. Chętni będą mogli również zapisać się do banku dawców szpiku kostnego.

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy poznańskim MPK liczy ponad 40 lat. W ciągu tych czterech dekad zebrał prawie 30 tysięcy litrów krwi, która ratowała życie pacjentów cierpiących na schorzenia onkologiczne, chorych dzieci, a także ofiar wypadków drogowych.

W klubie jest około 500 aktywnych dawców, którzy stale oddają krew. Oznacza to, że prawie co piąty pracownik MPK regularnie oddaje honorowo krew.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Kazachstan" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach p

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Koziołek Matołek" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl

20

cze

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Ogrodniczy
wstęp bezpłatny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: