Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W MPK poleje się krew - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W MPK poleje się krew
27-09-2013 00:46   Janusz Ludwiczak
W weekend w zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej stanie specjalny autobus, w którym będzie można oddać krew dla dzieci z chorobami nowotworowymi. Wszyscy dawcy w wieku od 18 do 45 lat będą mogli również zapisać się do Banku Dawców Szpiku.

W piątek, sobotę i niedzielę w godz. od 8:00 do 13:00 na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej odbędzie się otwarta akcja poboru krwi dla dzieci z chorobami nowotworowymi.

Oddając krew pomagamy innym, a sami możemy przy okazji skontrolować swoje zdrowie, sprawdzona będzie również krew. Nie każdy z nas ma czas i chęci na wizytę u lekarza - mówi Roman Modrzyński z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK Poznań.

Krew zacząłem oddawać systematycznie jak zachorowała moja żona. Niestety przegraliśmy z jej chorobą, mimo to krew oddaje dalej, bo wiem, że mogę pomóc. A przy okazji mam dzień wolny i dostaję dawkę energetyczną w postaci czekolad - dodaje Roman Modrzyński.

Zebrana krew zostanie przekazana na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. Chętni będą mogli również zapisać się do banku dawców szpiku kostnego.

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy poznańskim MPK liczy ponad 40 lat. W ciągu tych czterech dekad zebrał prawie 30 tysięcy litrów krwi, która ratowała życie pacjentów cierpiących na schorzenia onkologiczne, chorych dzieci, a także ofiar wypadków drogowych.

W klubie jest około 500 aktywnych dawców, którzy stale oddają krew. Oznacza to, że prawie co piąty pracownik MPK regularnie oddaje honorowo krew.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: