Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ministranci zagrali na Orliku przy Arenie o puchar księdza dziekana - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ministranci zagrali na Orliku przy Arenie o puchar księdza dziekana
22-09-2013 01:18   Janusz Ludwiczak
Turniej piłkarski z udziałem ministrantów z czterech parafii odbył się w sobotę na Orliku przy Arenie. Zawody wygrała reprezentacja z Parafii Matki Boskiej Bolesnej, do której trafił puchar księdza dziekana i nagrody rzeczowe od Rady Osiedla Św. Łazarz.

Turniej piłkarski odbył się już po raz trzeci z okazji Odpustu ku czci Matki Boskiej Bolesnej, który był obchodzony w niedzielę w kościele przy Głogowskiej. W zawodach wzięli udział ministranci z czterech parafii: Chrystusa Sługi, Św. Anny, Chrystusa Króla i Matki Boskiej Bolesnej.

Z inicjatywą tą wyszli rodzice ministrantów, by oprócz rzeczy duchowych było również coś dla ciała i zdrowia. W turnieju wzięli udział najmłodsi ministranci, od 2 do 6 klasy podstawowej - powiedział ks. Tomasz Kozica z Parafii Matki Boskiej Bolesnej.

Mecze rozgrywane były po 12 minutach w sześcioosobowych składach. Turniej wygrała reprezentacja z Parafii Matki Boskiej Bolesnej, która w finale pokonała 5:2 zespół z Parafii Chrystusa Sługi. Trzecie miejsce zajęła Parafia Chrystusa Króla z ul. Ostatniej, a na czwartym znalazła się Parafia Św. Anny.

Królem strzelców został Wojciech Grześkowiak z Parafii Matki Boskiej Bolesnej, który w sumie trafił 9 bramek.

Zwycięska drużyna otrzymała puchar ufundowany przez ks. Eugeniusza Antkowiaka, dziekana dekanatu Poznań-Łazarz. Z kolei Rada Osiedla Św. Łazarz ufundowała dla młodych piłkarzy nagrody rzeczowe w postaci pucharów, piłek i akcesoriów sportowych.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

do 20-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena. Targi gier i multimediów

19

paź

do 20-10-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Wystawa storczyków

20

paź

Poznań * Łazarz
20. Poznań Maraton

25

paź

do 26-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva seniorzy" - targi dla osób 50+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: