Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Siedziba Radia Merkury odzyska swój historyczny wygląd - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Siedziba Radia Merkury odzyska swój historyczny wygląd
21-09-2013 01:14   Janusz Ludwiczak
Rozpoczął się remont willi przy zbiegu ulic Berwińskiego i Matejki, w której mieści się siedziba Radia Merkury i MC Radio. W ramach wartej pół miliona złotych inwestycji przywrócony zostanie pierwotny, jasny kolor elewacji.

Kilka dni temu rozpoczął się remont ponad stuletniej willi przy ul. Berwińskiego 5 , w której mieści się siedziba Radia Merkury i MC Radio.

Remont ogranicza się do naprawy elewacji. Prace prowadzone są pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków. Przywrócony zostanie pierwotny, jasny kolor elewacji. Remont był konieczny, gdyż odpadały już gzymsy i tynki - wyjaśnia Aleksander Kubel, dyrektor działu administracji Radia Merkury.

Prace mają zakończyć się do końca roku. Inwestycja będzie kosztować 500 tysięcy złotych.

Czterokondygnacyjna willa w stylu klasycystycznym przy ul. Berwińskiego 5 została zbudowana w 1908 roku. Jej projektantem był Paul Genge. Willa ta ma rozbudowaną bryłę, z przybudówkami i tarasami.

Budynek ten został zbudowany dla prawnika Paula Ueckera. W okresie międzywojennym należała do znanego fabrykanta wódek i likierów, Artura Gaede, później mieścił się tu konsulat francuski.

W czasie okupacji willa była siedzibą Arthura Greisera, hitlerowskiego namiestnika Kraju Warty, niemieckiego polityka narodowosocjalistycznego, a także prezydenta Senatu Wolnego Miasta Gdańska.

Zaraz po zakończeniu II wojny światowej, w 1945 roku rozpoczęła stąd nadawać poznańska rozgłośnia Polskiego Radia. Obecnie mieści się tutaj siedziba Radia Merkury i MC Radio.


R E K L A M A

Komentarze (1)

21-09-2013 19:25:57
oddychamtyłem
A Zielona Perła NIE!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: