Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Protestanci obchodzą 9. rocznicę poświęcenia nowego kościoła, który powstał przy Parku Manitiusa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Protestanci obchodzą 9. rocznicę poświęcenia nowego kościoła, który powstał przy Parku Manitiusa
15-09-2013 00:36   Janusz Ludwiczak
Dziewiątą rocznicę poświęcenia nowego kościoła i centrum parafialnego, które powstało jesienią 2004 roku tuż obok Parku Manitiusa obchodzą w niedzielę poznańscy protestanci. Tego dnia urodziny obchodzi również nowy proboszcz Parafii Ewangelicko-Augbsurskiej, ks. Marcin Kotas.

Dokładnie dziewięć lat temu, jesienią 2004 roku zakończyła się budowa Kościoła Łaski Bożej, który powstał przy ulicy Obozowej 5, w pobliżu Ronda Jeziorańskiego i obok Parku Manitiusa. Tym samym luterianie przenieśli się do nowej świątyni. Wcześniej przez 57 lat (od 1946 do 2003 roku) spotykali się na nabożeństwach w małej kaplicy, mieszczącej się przy ul. Grunwaldzkiej na terenie dawnego cmentarza ewangelickiego.

W 2002 roku rozpoczęła się budowa nowej świątyni oraz kompleksu, składającego się z budynku świątyni i ośrodka parafialnego. Już rok później w kościele rozpoczęto odprawiać pierwsze nabożeństwa. Wszystkie prace budowlane zakończono właśnie siedem lat temu.

W niedzielę Pamiątkę Poświęcenia Centrum Parafialnego, czyli rocznicę poświęcenia kościoła obchodzić będą wierni Parafii Ewangelicko-Augsburskiej. O godz. 10:00 rozpocznie się uroczyste nabożeństwo ze spowiedzią i komunią św., które poprowadzi biskup Jan Cieślar. Na zakończenie z pewnością wszyscy wierni spotkają się przy wspólnej kawie i słodkim.

Nabożeństwa w kościele Łaski Bożej Parafii Ewangelicko-Augsburskiej przy ul. Obozwej 5 odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10:00. W każdy czwartek o godz. 19:15 odbywają się spotkania dla osób zainteresowanych protestantyzmem.

W Polsce jest ok. 160 tysięcy protestantów (w tym ok. 85 tys. ewangelików, 30 tys. zielonoświątkowców, 27 tys. ewangelicznych chrześcijan i 15 tys. adwentystów). Protestantyzm jest trzecim po katolicyzmie i prawosławiu wyznaniem religijnym w kraju.

W niedzielę swoje 32. urodziny obchodzi również ks. Marcin Kotas, którego w lutym protestanci podczas Wyborczego Zgromadzenia Parafialnego wybrali na nowego proboszcza.


Komentarze (1)

16-09-2013 16:26:29
Katka
książeczki :) fajny widok, niespotykany
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: