Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarz stanął w korkach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarz stanął w korkach
13-09-2013 23:21   Janusz Ludwiczak
W piątek nie było ulicy, która nie była zakorkowana. Wystarczyły intensywne opady deszczu, by sznur samochodów ciągnął się nie tylko na głównych arteriach jak Głogowska, Kasprzaka, Matejki, Hetmańska, Grunwaldzka, jak i również na ulicach dojazdowych - Wyspiańskiego czy Śniadeckich.

Zakorkowane były nie tylko główne ulice jak Głogowska, Kasprzaka, Matejki, Hetmańska, Reymonta, Arciszewskiego, Hetmańska, ale również dojazdowe - Wyspiańskiego, Śniadeckich czy Dmowskiego.

Korki tworzyły się przede wszystkim z powodu złych warunków atmosferycznych - intensywnych opadów deszczu i kończących się targów stomatologicznych Cede. Problem z przejazdem ulicą Grunwaldzką w kierunku Roosevelta miały również tramwaje, które stały w korkach razem z samochodami. Opóźnienia notowały także autobusy linii nr 45 i 64.

Pomyśleć, że jeszcze dwa, trzy tygodnie temu łazarskie ulice były puste i przejezdne. Ciekawe, co będzie jak wrócą zmotoryzowani studenci...


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Będzie można za darmo jeździć tramwajami i autobusami... i to przez tydzień

ZOBACZ TAKŻE: Nie zatruwa środowiska i nie stoi w korku: 1 tramwaj może przewieźć tyle osób, co 200 samochodów

ZOBACZ TAKŻE: 23 września ruszy remont "Teatralki". "Czwórka" pojedzie Głogowską na Górczyn

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (4)

15-09-2013 21:54:47
@Carlos
Mi wydaje się, że przyczyną korków jest za duża liczba aut. Jak Twoim zdaniem na korki wpłynął fakt zamknięcia po jednym pasie dla prawoskrętu z Głogowskiej w Dworcowy i lewoskrętu z Roosevelta w Dworcowy? I jak niby poszerzenie wylotu z miasta, zlikwiduje zmniejszy korki w centrum?
14-09-2013 19:50:35
Carlos
Główną przyczyną korków na Lazarzu jest nieprzejezdne rondo Kaponiera a zmniejszanie przepustowości poprzez zamykanie pasów da tylko pogorszenie i tak skomplikowanej sytuacji z targami w środku miasta z jednym zapchanym targowym parkingiem - nie wierzę też, że ludzie się przesiądą do komunikacji miejskiej, gdyż większość samochodów jest przyjezdnych z okolic Poznania i trzeba iść w kierunku usprawnienia i poszerzania wylotów z naszej "metropolii hau hau". Zresztą aby zachęcić przyjezdnych słoikowców do korzystania z komunikacji trzeba zorganizować parkingi na obrzeżach a tak parkingami stały się ulice na przedmieściach - przykład Jeżyc i ulic np Nowina, Nowy Swiat Botaniczna itd nie ma gdzie szpilki wsadzić tyle aut parkuje.
14-09-2013 10:49:38
Tomek
To może wyburzmy kamienice i dajmy po 3 pasy! Niech Pan zrozumie, że tworzenie autostrad w centrum miasta doprowadzi nas do jeszcze większego paraliżu komunikacyjnego. Musimy stawiać na transport zbiorowy. Nie inwestować w drogi w centrum miasta, tylko w tory tramwajowe, kolej podmiejską i ewentualnie buspasy. To jest jedyne wyjście, żeby to miasto funkcjonowało w miarę normalnie.
13-09-2013 23:27:38
gosc
To jak, zmniejszamy ilość pasów na Głogowskiej? Panie Nowaku z jakiegoś tam stowarzyszenia?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

16

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Portugalia" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: