Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wiceprezydent Kruszyński odwiedził teren przy Dmowskiego. Powstanie tam siłownia na wolnym powietrzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wiceprezydent Kruszyński odwiedził teren przy Dmowskiego. Powstanie tam siłownia na wolnym powietrzu
11-09-2013 01:17   Janusz Ludwiczak
Miasto zamieni się gruntami ze Spółdzielnią Mieszkaniową "Grunwald". Dzięki temu Rada Osiedla Św. Łazarz będzie mogła rozbudować plac zabaw i wybudować m.in. siłownię na wolnym powietrzu. Docelowo, teren przy ul. Dmowskiego pomiędzy "deską" a Przedszkolem nr 44, który we wtorek wizytował wiceprezydent Mirosław Kruszyński ma stać się sportowo-rekreacyjnym centrum "dolnego Łazarza".

We wtorek Mirosław Kruszyński, zastępca prezydenta Poznania wspólnie z przedstawicielami Wydziału Gospodarki Nieruchomości Urzędu Miasta, Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald oraz Rady Osiedla Św. Łazarz wizytowali teren przy ul. Dmowskiego, znajdujący się pomiędzy "deską" (wieżowcem pod numerem 5/7) a Przedszkolem nr 44 im. Janusza Korczaka.

Miasto zamieni się kilkoma działkami ze Spółdzielnią Mieszkaniową "Grunwald". Dzięki temu Rada Osiedla Św. Łazarz będzie mogła rozbudować plac zabaw i wybudować m.in. siłownię na wolnym powietrzu. By tak się stało Rada Osiedla Św. Łazarz będzie musiała przygotować koncepcję zagospodarowania tego terenu.

Jeżeli koncepcja będzie przewidywać realizację potrzeb publicznych to widzę szansę na zamianę gruntów. Mam nadzieję, że rada osiedla wspólnie ze spółdzielnią przygotują koncepcję zagospodarowania, na którą miasto wyrazi zgodę. Dla nas zagospodarowanie nieruchomości publicznych, które nie mogą zostać zagospodarowane w żaden inny sposób niż jako tereny rekreacyjne czy zielone jest to zysk, zwłaszcza jeśli będą z tego korzystać mieszkańcy - powiedział Mirosław Kruszyński, zastępca prezydenta Poznania.

Miasto jako podmiot publiczny, może nabywać nieruchomości w określonych przypadkach, to jest na zadania własne lub na cele publiczne. Ponadto nieruchomości te muszą mieć uregulowany stan prawny – w niektórych przypadkach dodatkowo wymagane jest przeprowadzenie podziału geodezyjnego np. w celu wydzielenia pasa drogowego - wyjaśnia Magda Albińska, p.o. dyr. Wydziału Gospodarki Nieruchomości Urzędu Miasta Poznania.

Zgodnie z ustaleniami z Radą osiedla, ma ona opracować koncepcję zagospodarowania terenu, a następnie uzgodnić możliwości realizacji pod kątem urbanistycznym z Wydziałem Urbanistyki i Architektury - dodaje Magda Albińska z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.

W ramach przyszłorocznego budżetu Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła 58 tys. zł na rozbudowę placu zabaw przy ul. Dmowskiego, który powstał pod koniec 2012 roku. Ponadto pojawi się tutaj stolik do gry w szachy. Jest szansa, że w 2015 roku powstanie tu także siłownia na wolnym powietrzu. Co więcej teren ten w przyszłości ma stać się sportowo-rekreacyjnym centrum "dolnego Łazarza".

Dzięki temu spotkaniu przygotowaliśmy pewien plan działania, który pozwoli na wystąpienie do miasta o zamianę gruntów ze spółdzielnią mieszkaniową. Będzie to miało merytoryczne uzasadnienie poprzez przekazanie działki na cel publiczny. Plac zabaw będzie mógł zostać rozbudowany. Ten teren będzie mógł stać się takim centrum sportu i rekreacji dla mieszkańców "dolnego Łazarza" - wskazuje Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Siłownie, które powstały w w Parku Kasprowicza i przy Orliku na terenie Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Będziemy chcieli, aby również na "dolnym Łazarzu" taka siłownia się pojawiła. Remontu wymaga również boisko, gdyż po 10 latach jego funkcjonowania zużyła się nawierzchnia. Sądzę, że zadanie to uda się zrealizować w 2015 roku - uważa radny Wojciech Wośkowiak.


Komentarze (2)

15-09-2013 12:09:32
ggg
oświetlić przede wszystkim i jak da radę to monitoring zamontować. jak będzie jasno to może nocne patrole przestaną się bać zaglądać w tę okolicę - za dnia ich pełno jak pijaczków spisują a po zmroku tylko z auta i to po rynku raz po raz przejadą.
11-09-2013 08:24:37
Karol
Wszystko pięknie, tylko przy okazji trzeba pomyśleć, jak zabezpieczyć ten teren, żeby nie stał się centralną miejscówką na nocne libacje. Już teraz te dwie ławeczki na placu zabaw są co drugą noc zajmowane przez pijanych, nie pozwalających normalnie spać mieszkańcom. Ogrodzić i zamykać na noc?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: