Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Schronisko zachęcało w Parku Wilsona do adopcji psów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Schronisko zachęcało w Parku Wilsona do adopcji psów
09-09-2013 00:12   Janusz Ludwiczak
W sobotę w Parku Wilsona odbył się festyn rodzinny "Pora na seniora", w trakcie którego poznańskie Schronisko dla Zwierząt zachęcało do adopcji psów. Na najmłodszych czekała m.in. kolejka dziecięca, dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa. Dzieci mogły też pomalować budy dla podopiecznych schroniska. Na nieco starczych przygotowano stoisko informacyjne dotyczące sterylizacji oraz porady behawiorysty.

Do poznańskiego schroniska każdego miesiąca trafia 80 psów, z czego większość z nich są to psy starsze powyżej 7. roku życia. To właśnie dla nich nowych domów szukało podczas sobotniego festynu Schronisko dla Zwierząt.

Do poznańskiego schroniska trafia miesięcznie około 80 psów. Większość z nich stanowią psy starsze powyżej 7 roku życia. To właśnie dla nich najtrudniej jest znaleźć nowe domy. Starsze psy wyrzucane są z różnych powodów. Jednym z nich są koszty, jakie musi ponosić właściciel, związane z opieką weterynaryjną. Psi seniorzy często są więc wymieniani na młodsze, mniej awaryjne "modele", które za kilka lat czeka podobny los - wskazuje Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych, które zarządza poznańskim schroniskiem dla zwierząt.

Podczas festynu "Pora na seniora", który odbył się w Parku Wilsona na najmłodszych czekała m.in. kolejka dziecięca, dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa. Dzieci mogły też pomalować budy dla podopiecznych schroniska. Przygotowano także stoisko informacyjne dotyczące sterylizacji, porady behawiorysty i zbiórkę funduszy na zakup specjalistycznej karmy weterynaryjnej dla starszych psów ze schroniska.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: