Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Wyspiańskiego stanęły przystanki autobusowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Wyspiańskiego stanęły przystanki autobusowe
31-08-2013 10:45   Janusz Ludwiczak
Od niedzieli ulicą Wyspiańskiego będą jeździć autobusy linii nr 45, które połączą Dworzec Zachodni z Grunwaldem i os. Kopernika. "Czterdziestkapiątka" będzie zatrzymywać się w pobliżu Areny oraz w rejonie Parku Wilsona.

Od 1 września autobusy linii nr 45 zmienią swoja trasę i nie będą już jeździć przez Bukowską do Ronda Kaponiera.

"Czterdziestkapiątka" z Marcelińskiej skręci w Przybyszewskiego, a następnie przez Rondo Jeziorańskiego, Reymonta, Wyspiańskiego, Głogowską i Zachodnią będzie dojeżdżać do Dworca Zachodniego, dzięki czemu mieszkańcy os. Kopernika, Grunwaldu i Łazarza będą mogli dojechać zarówno do nowej trasy PST jak i dworca kolejowego. Z powrotem na Kaczą "45" pojedzie przez Głogowską, Berwińskiego i Wyspiańskiego.

Na nowej trasie utworzone zostały nowe przystanki: " Ułańska" na ul. Wyspiańskiego przy Gimnazjum nr 33 (w pobliżu Areny i City Parku) - w obu kierunkach, "Park Wilsona" - na ul. Wyspiańskiego przy budynku dawnego komisariatu - w kierunku Dworca Zachodniego, "Park Wilsona", na ul. Berwińskiego za skrzyżowaniem z ul. Głogowską - w kierunku Kaczej oraz początkowo-końcowy "Dworzec Zachodni" na ul. Zachodni - przy przystanku PeSTki.


R E K L A M A

Komentarze (3)

03-09-2013 22:25:52
kierowca
Korki były, są i będą bo nie ma żadnej sensownej alternatywy dla samochodu. Rower nie sprawdza się w każdą pogodę, poza tym nie każdy ma odpowiednią kondycję. Komunikacja miejska co chwila szwankuje - np. dzisiaj rano (wtorek), przed 9 całe rondo JNJ było zakorkowane przez motorniczego który miał w głębokim poważaniu przepisy i myślał że jest ponad prawem. Na jeden z przystanków wjechał tramwaj i wypuszczał pasażerów, tramwaj jadący za nim zamiast stać na rondzie chciał z niego zjechać i stanął na środku jezdni blokując wszystkie pasy ruchu (a podobno nie można wjeżdżać na skrzyżowanie jeśli nie mamy możliwości jego opuszczenia). Problem pojawił się gdy pierwszy tramwaj chciał odjechać ale nie mógł - coś się zepsuło. Przez to było zablokowane całe rondo - zarówno dla tramwajów, autobusów jak i samochodów.
02-09-2013 21:51:01
Wlodzimierz Nowak
korki są i będą. dopóki każdy bedzie chciał jeździć wszędzie samochodem. Autobusy nie są od tego by uciekać przed samochodami. A im mniej samochodow je wyprzedzi, tym krócej będą pasażerowie czekali na następnych światłach..
01-09-2013 18:44:06
emeryt
Osoba która wyznaczała lokalizację przystanków powinna dostać "premię". Na Wyspiańskiego za i przed Wojskową przystanki naprzeciwko - efekt korki. Dlaczego zmieniono kierunki jazdy na pasach Wyspiańskiego - Głogowska - Strusia. Ponadto przystanki na drodze rowerowej.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: