Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent przetestował nową PeSTkę. Pierwszy przejazd nową trasą tramwajową {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent przetestował nową PeSTkę. Pierwszy przejazd nową trasą tramwajową {WIDEO}
29-08-2013 16:30   Janusz Ludwiczak
Prezydent Ryszard Grobelny był jednym z pierwszych pasażerów nowej PeSTki do Dworca Zachodniego. Przedłużona trasa szybkiego tramwaju do ul. Głogowskiej uruchomiona zostanie w niedzielę. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w paradzie tramwajowej i przejechać się PeSTką za darmo. Zapraszamy do obejrzenia filmu wideo z pierwszego przejazdu nową trasą PST do Dworca Zachodniego.

Jak już informowaliśmy w niedzielę ruszy najbardziej oczekiwana i potrzebna inwestycja komunikacyjna, która odciąży Most Teatralny, gdzie ruch tramwajowy jest najbardziej intensywny w mieście.

W czwartek nową trasą PeSTki przejechał się sam prezydent Ryszard Grobelny. Towarzyszyli mu przedstawiciele miejskich jednostek (ZTM, ZDM, MPK), wykonawcy (firmu ZUE) oraz radni z klubu PRO, w tym radny Wojciech Wośkowiak.

Pierwsze tramwaje nową trasą zaczną jeździć już po godz. 5 rano w niedzielę. Pięć godzin później, o godz. 10:00 z pętli PST przy os. Jana III Sobieskiego do Dworca Zachodniego ruszy parada z udziałem zabytkowych tramwajów. Tramwaje oznaczone numerem 0 po wyjeździe z pętli zatrzymają się dopiero na przystanku Dworzec Zachodni.

Kawalkada tramwajów będzie się składała z dziesięciu pojazdów od najstarszego do najnowszego. Będą to zabytkowe składy: N+ND+ND 602+456+436, „kanciak” czyli 102N 1, 102Na 71, 105N+105N 194+193, wysłużone bimby z niemieckiego demobilu GT6 615 i GT8 685 oraz te współczesne: Moderus Alfa, Moderus Beta, Tatra 405, Combino i Tramino. Będzie to wyjątkowa okazja przejażdżki tramwajami, które kiedyś woziły poznaniaków, a dziś są odrestaurowanymi zabytkami i porównać je do nowoczesnych pojazdów Combino lub Tramino. Po wjeździe tramwajów na przystanek Dworzec Zachodni, pasażerów powita muzyka w wykonaniu Orkiestry Miasta Poznania przy MPK Poznań. Podczas przejazdu parady trzeba się liczyć z czasowym wstrzymaniem ruchu liniowego na odcinku PST od os. Sobieskiego do Dworca Zachodniego.

Natomiast po zakończeniu parady swoje kursy rozpoczną trzy zabytkowe na specjalnie w tym dniu zmienionej linii turystycznej numer 0: Dworzec Zachodni – trasa PST – Os. Sobieskiego. Przejazdy na tej linii, aż do godziny 17 będą bezpłatne. W tramwajach tych chętni otrzymają okolicznościowe bilety wydane z okazji uruchomienia trasy, które będą stemplować umundurowani członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych. Tradycyjnie już klubowicze będą też prowadzić zbiórkę na renowację zabytkowych pojazdów.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (7)

30-08-2013 11:57:20
pasażer
Na pewno pestka ułatwi dojazd na Piątkowo, ale wygląda jakby jechała przez miasto po bombardowaniu.
30-08-2013 02:09:56
LAZ_boss
przypominam Wam, że grobleny obiecywał przedłużenie pestki w kampani wyborczej, w której konkurował z Marią Pasło Wiśniewską czyli jakieś 10 lat temu a koniec końców przetarg rozpisali tak poźno, że nawet nie zdążyli przed euro. A teraz grobelny i jego najlepszy przyjaciel z PO - ganowicz obiweszczają wielki sukces. Pamiętajcie o tym przy urnie, chociaz jak słyszę, że nowy dworzec jest taaaaaki ładny a każdy rowerzysta to lewak i pedał, przestaję wierzyć w jakąkolwiek inteligencję ludzi żyjących w tym mieście, czego świadectwem jest to jakie wybraliśmy władze, wszystko na własne życzenie.
29-08-2013 23:57:44
sukces odtrąbić!
Wielki niesamowity powalający sukces! Nie będzie trzeba zapierd***ć z buta na teatralkę, tylko w końcu po roku tramwaj pojedzie przezmiasto a nie 20min objazdem - no po prostu mega sukces, Grobelny i spółka nie mogli takiej szansy polansowania się przegapić.
29-08-2013 22:14:59
poznaniak
kogo tam widzimy same PO i PRO, rączka w rączkę
29-08-2013 22:04:42
ja
Ciekawe, czy dokonując wiekopomnego przejazdu zwrócono uwagę na butelki, nieczystości, zielska, zepsute parkany w miejscu, gdzie Pestka wjeżdża w Głogowską. Zagospodarowany wąski pas przy torowisku nie zmienia faktu, że po obu stronach jest wieloletni bałagan na terenach, które należą do Poczty, Telekomunikacji(?), czyli na parkingu oraz po przeciwnej stronie do firmy z Wrocławia(?). Sądziłam, że Pestka "pomoże" temu miejscu sie ucywilizować, ale chyba jednak nie...
29-08-2013 21:12:36
Nie lubie Grobelnego też.
O kurde Grobelas otworzył z ponad 12 mc opóźnieniem i z czego ta glupia morda się cieszy. A kanarów jak nie było to nie było. Za ten kurs jak zawsze zapłaci głupi poznaniak. Moim zdaniem Grobelny i spółka z senatorską Rotnicką, dyr dep. eduk. U.Marszałkowskiego i inne mordy powinny spier...ać z Poznania . To wielka hańba chwalić się tym co powinno być na codzien. A do tego jeszcze schody nie działają. Grobelas - szczota wypad z Poznania
29-08-2013 20:59:11
kazelot
Łaaał !!! Z Zachodniego jak ruszyła na pełnej wiksie to aż się kurzyło ! No no chłopaki, daliśta czadu !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

29

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina w Ogrodzie Łazarz" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: